آشنایی با بازیگران عرصه تجارت رمز ارزها

نهنگ بیت کوین

بازیگران و بازیکنانی که باید قبل از معامله بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و ریپل، بشناسیم

صاحبان عزیز ارز های دیجیتال، شما چه هستید؟ نهنگ، پول ساز یا هودلر؟ بلاکچین دنیای متفاوتی است و تجارت در رمزارزها در کل یک بازی متفاوت است. اگر در این بازی هستید، باید بدانید که چه کسانی در بازار حضور دارند. این مقاله در مورد آن است.

نهنگ ها

ما ابتدا با کله گنده ها شروع میکنیم: نهنگ ها. یک نهنگ در دنیای ارزهای دیجیتال یک فرد یا گروهی از افراد است که توانایی دستکاری در بازار رمز ارز را با مقدار زیادی از دارایی رمز ارزخود، که در طی یک دوره زمانی جمع کرده است، دارد. در بعضی مواقع اینها موسسات بزرگی نیز هستند که گرچه اخیراً وارد دنیای رمزنگاری شده اند، اما جیب های بزرگی دارند و معمولاً صدها هزار بیت کوین تجارت میکنند ؛ به عنوان مثال آنها به صورت هم رای بازار را در دست میگیرند و به سمت جهت خاصی هدایت میکنند، بدون اینکه به موقعیت بقیه افراد اهمیت بدهند. بنابراین منطقی است که “ماهی های کوچک” بدانند که این نهنگ ها چه کسانی و چه طرفی هستند تا بدانند بازار رمزارز به کدام سمت هدایت میشود و بر این اساس از تجارتشان سود ببرند.

خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو، به عنوان بزرگترین نهنگ در اقیانوس ارزهای دیجیتال شناخته شده است. که گفته میشود حدود یک میلیون بیت کوین را در دست دارد

نهنگی تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین

در 12 نوامبر سال گذشته، یک نهنگ 25000 بیت کوین به ارزش 159 میلیون دلار فروخت. تاثیر کار او این بود که بزرگترین ارز دیجیتال بیش از 12٪ در روز سقوط کرد و به 5،555.5500 دلار رسید.

این خبر به سرعت در مجامع آنلاین پخش شد، و معامله گران بیت کوین در مورد اینکه آیا این بدان معناست که مالک قصد فروش این ارز دیجیتال را دارد یا خیر، وارد بحث شدند.

هودلرها (Hodlers)

نه، این واقعا یک اشتباه تایپی نیست، این اصطلاحی است که در دنیای ارز های دیجیتال برای سرمایه گذارانی استفاده میشود که ترجیح میدهند موقعیت خود را حفظ کنند حتی اگر در حال حاضر در ضرر باشد. hodl میتوانند به عنوان مخفف “نگه داشتن زندگی عزیز” باشد. اگرچه همه چیز با اشتباه تایپی در بستر رسانه ی اجتماعی ، ردیت، توسط کاربری به نام gamekyuubi شروع شد، اما همانطور که در دنیای پر سرعت رسانه های اجتماعی امروز اتفاق می افتد، به یک نوع الگوی رفتاری تبدیل شد و به سرعت به یک ترند تبدیل شد و اکنون هر سرمایه گذاری که در یک ارز رمزنگاری شده خاص مالکیت و ثبات خود را دارد، به عنوان یک هودلر شناخته می شود.
آن پست خاص ردیت، تا کنون بیش از 700،000 بار خوانده شده است و اولین بار در سال 2013 نوشته شده است. از آن زمان، هر سرمایه گذار که به یک رمزنگاری خاص پایبند باشد، خود را در هر سیستم عامل رسانه های اجتماعی ، به ویژه در ردیت، توییر و تلگرام، هودلر می نامد.

بسیاری از کاربران توییتر وجود دارند که خود تأثیرگذار و هودلر بزرگی هستند و سرمایه گذاران به طور منظم آنها را برای بازدید و نکات تجاری دنبال میکنند. به عنوان مثال کاربر توییتر(roger k ver)، در توکیو ، با بیش از 500،000 دنبال کننده، یک هودلر پول نقد بیت کوین شناخته شده است.

هودلر بودن

یک هودلر بودن علاوه بر این که به این معنی است که کسی یک ارز دیجیتال خاص را خریداری کرده و آن را نگه داشته است، همچنین بدان معناست که هودلر میداند چرا یک ارز دیجیتال خاص را خریداری کرده است و چه پتانسیلی از نظر استفاده و رشد کلان در آینده دارد.

اگر شما صرفاً به خاطر افزایش سرمایه، و بدون اینکه اعتقادی به پتانسیل های بازار یک ارز دیجیتال داشته باشید، آن را خریداری میکنید، پس یک هودلر به معنای واقعی آن نیستید.

سازندگان پول

همانطور که ما در بازار ارز خارجی، دارایی یا بازار بدهی، معامله گران روزانه داریم، آنها را در دنیای ارزهای دیجیتال نیز داریم، آنها در اینجا سازندگان پول نامیده میشوند.
مشابه هم نوعانشان، آنها در هر دو طرف نوسان معامله میکنند و یا به صورت کوتاه مدت (ابتدا بدون مالکیت، می فروشند و سپس آن را در قیمت پایین تر می خرند) یا در طولانی مدت (ابتدا در قیمت پایین تر میخرند و در قیمت بالاتر میفروشند)، درآمد کسب میکنند. .
معامله گران پول ساز در ابزارهای نمودار فنی، تبحر دارند و همچنین تأثیر زیادی بر پیروان خود، به ویژه در توییتر دارند. یک کاربر توییتر مانند philakonecrypto، مستقر در کانادا با 94300 دنبال کننده، یکی از این قبیل پول سازهاست.

قلب پولادین

اصطلاح پول ساز آسان و جذاب به نظر میرسد، اما تمرین کردن آن با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، بسیار سخت و دشوار است.

فرد برای تجارت و ورود روزمره به یک قلب پولادین نیاز دارد تا پول بیشتری نسبت به ضررش کسب کند تا یک پول ساز موفق باشد.

آنها در چه چیز هایی متفاوت هستند؟

نهنگ ها، هودلر ها و سازندگان پول، همگی برای تکمیل شخصیت کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار مورد نیاز هستند. اگرچه که یک سازنده پول نمیتواند مانند یک نهنگ بر بازار تأثیر بگذارد، اما تعدادی از این نوع پول سازان نقش یک سازنده بازار را بازی میکنند که در بازارهای دیگر مانند ارز خارجی و بدهی شاهد هستیم.
به همین ترتیب، بسیاری از پول سازان نیز یک بازار ارز دیجیتال بسیار ناپایدار را حتی بی ثبات تر میکنند. بنابراین برای تعادل بخشیدن به همه چیز، یک هودلر نقش مناسبی را ایفا میکند. تعداد زیادی از هودلر ها که هر از گاهی به بازار وارد میشوند ، ثبات در بازار را تضمین میکنند.
این بازیکنان جوهره بازار هستند و آنچه را که ما یک بازار عالی و متعادل مینامیم، در جهانی که مورد هک و کلاهبرداری و نگرانی های نظارتی قرار دارد، شکل میدهند.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به اکادمی اف ایکس استریت مراجعه کنید.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *