بلاکچین و بانک های روسیه

طبق اعلامیه 1 دسامبر، آلفا بانک از برنامه های مبتنی بر بلاکچین برای اتوماسیون خدمات برای فریلنسرها و مشاغل آزاد استفاده خواهد کرد. خدمات جدید آلفا بانک بر اساس پلت فرم بلاکچین Waves Enterprise، کل مراحل ثبت نام و پاداش افراد مستقل را از جمله تسویه حساب، ثبت درآمد و پرداخت مالیات شامل می شود.

دنیس دودون، مدیر مرکز تحقیق و توسعه آلفا بانک، گفته که سرویس جدید مبتنی بر بلاکچین، فریلنسرها را قادر می سازد تا از طریق هر بانکی حقوق مستقیم دریافت کنند:

“دی ال تی و قرارداد های هوشمند جاسازی شده با یکپارچه سازی پایان به پایان در سیستم تسویه حساب ها و تسویه حساب های اصلی بانکی امکان ایجاد خودکار دستورالعمل پرداخت […] را با انتقال مستقیم دستورالعمل های پرداخت از طریق دی ال تی (DLT) به کارت ها و حساب های بانکی خود فراهم می کند. در هر بانکی استخدام شده است. ”
سرویس جدید شامل دو برنامه شامل پلت فرم “Alfa.Corporate” و “درآمد من” برای افراد متمرکز بر شرکت است. ایگور كوزمیچف، مدیر ارشد بازرگانی در ویو اینترپرایس، گفت كه فناوری بلاك چین اش تبادل داده ایمن بین بانك و تجارت و همچنین ذخیره سازی داده های شفاف و غیرقابل تغییر را فراهم می كند.

كوزمیچف خاطرنشان كرد كه ویو اینترپرایس (Waves Enterprise) به عنوان ابزاری اصلی برای رویكرد بانك است که تحت عنوان “بانك به عنوان سرویس” عمل می كند:

“با تشکر از ویژگی های اصلی بلاکچین – شفافیت داده ها و تغییرناپذیری – خدمات جدید بانکی اکنون می تواند در سمت مشتری توسعه یابد، اما نه در محیط اصلی سیستم بانکی. این روش باعث افزایش چشمگیر زمان ورود به بازار شده و توسعه دهندگان جدیدی را وارد اکوسیستم فاین تک (fintech) می کند.”
كوزمیچف گفت كه مخاطبان این سرویس جدید شامل كارگران مستقل مانند رانندگان تاکسی، خدمات نظافت و تعمیر، مربیان و سایر افراد هستند.

آلفا بانک به عنوان یکی از دوستترین بلاک چین ها در روسیه ظاهر شده است. در اوایل نوامبر سال 2020، آلفا-بانک اولین بانک روسی بود که به کنتور پیوست، یک بستر دی ال تی(DLT) که غول های مالی جهان مانند HSBC ،ING و Citi را به هم متصل می کند.

اخبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *