قیمت بیت کوین برای اولین بار در 3 سال گذشته 19000 دلار رسید! چرا؟

بیت کوین نوزده هزار دلاری

به گزارش کوین تلگراف برای اولین بار از سال 2017 ، قیمت بیت کوین به بالاتر از 19،000 دلار رسید و شاخص های متعدد در نمودار ها به وضوح به ما نشان می دهد که روند صعودی ادامه دارد.

این اتفاق نادر از سه سال قبل تا به حال رخ نداده بود و البته این دومین باری است که قیمتش در طول تاریخش به این رقم میرسد. امروز همه افرادی که در زمینه سرمایه گذاری کرده اند نسیت به آینده تردید دارند و نمی‌دانند که ایا این قیمت اصلاح میشود یا در نهایت رکورد بیست هزار دلاری سال 2017 شکسته خواهد شد؟

نمودار قیمت بیت کوین

چرا قیمت بیت کوین برای اولین بار در 3 سال تلاطم بازار به 19000 دلار رسیده است؟

قیمت بیت کوین در 24 نوامبر برای اولین بار از زمان رشد تاریخی در دسامبر 2017 به 19000 دلار رسید. سه دلیل اصلی در پشت این رشد قوی این رمز ارز مهم وجود دارد.

عوامل اصلی افزایش تجمع مداوم بیت کوین انباشت و حفظ آن توسط میلیاردر ها یا شرک‌های بزرگی مثل پی‌پال، کاهش عرضه ارز و روند حجم انفجاری است.

نهنگ ها هنوز بیت کوین جمع می‌کنند

این خوشه های انباشت بیت کوین وقتی پدیدار می شوند که میلیاردرها یا شرکت‌های بزرگ افدام به خرید گسترده بیت کوین های ماین شده میکنند. انها با قیمت مشخصی خریداری می کنند و آنها را جابجا نمی کنند. تحلیلگران این را به عنوان علامت تجمع نهنگ ها تفسیر کرده اند و طبیعتا آنها قصد فروش در کوتاه مدت را ندارند.

تفاوت بین روند رو به رشد بیت کوین و چرخه های قیمت قبلی در این است که روند صعودی اخیر پایدارتر است. در حقیقت ، هر خوشه نهنگ نشان می دهد که هر سطح پشتیبانی عمده بیت کوین که پس گرفته می‌شود ، با انباشت نهنگ همراه بوده است.

در 18 نوامبر ، هنگامی که قیمت به پایین 17200 دلار رسید، تحلیلگران گفتند:

“حباب ها قیمت هایی را نشان می دهند که علت اصلی این ارقام شرکت های بزرگی مثل پی پال که بیشترین حجم  را خریداری کرده اند و در حال حاضر نگهداری می کنند هستند. حباب ها همچنین سطح پشتیبانی را حفظ می‌کنند. آخرین بار ما از 15،762 دلار برگشتیم و 15٪ افزایش قیمت داشتیم. آیا حباب جدید با قیمت 16،411 دلار نیز این بار ادامه خواهد داشت؟ ”
از آن زمان به بعد ، چندین افت دیگر در زیر 18000 دلار دیده است اما از آن زمان تاکنون تا بیش از 18،800 دلار بهبود یافته است و حرکت قوی خود را حفظ کرده است.

علاوه بر این ، داده های یک پلت فرم تحلیل بازار در بازار، روند مشابهی را نشان می دهد. محققان سانتیمنت دریافتند که تعداد نهنگ های بیت کوین در ماه های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. آنها توضیح دادند:

“چند نهنگ بیت کوین با حداقل 10 هزار کوین(در حال حاضر 185 میلیون دلار یا بیشتر) با افزایش قیمت به بیش از 18 هزار دلار بزرگترین نگهدارندگان ارزش این رمز ارز و حباب ان هستند ”
یک روند ثابت در طول چرخه استخراج 2020 ، حاکی از کاهش مداوم ذخایر این رمز ارز بود.

سرمایه گذاران و سرمایه داران بزرگ پادشاه رمز ارز ها وقتی می خواهند بیت کوین را بفروشند ،آن را به صرافی ها واریز می کنند. از این رو ، کاهش اخیر ذخایر ارزی به این معنی است که فروشندگان کمتری در بازار وجود دارند.

یک معامله گر نام مستعار معروف به “ژنرال بیزانس” گفت که هر بار که مبادلات ذخایر بیت کوین خود را گسترش می دهند گفت:

“هر زمان مبادلات نقطه ای به ذخایر بیت کوین  آنها اضافه می شود که تقریباً بلافاصله تخلیه شود. متوجهید؟ به معنای واقعی کلمه ، عرضه کافی نیست. ”

افزایش قیمت بیت کوین

حجم مبادلات در حال افزایش است

حجم مبادلات نهادی و محلی از سپتامبر به سرعت در حال افزایش است. بهره ها برای معاملات آتی در CME در ماه نوامبر از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و جفت بایننس BTC و دلار امریکا به طور مداوم به بیش از 1.5 میلیارد دلار حجم روزانه رسیده است.

نقاط مختلف داده ها همچنین نشان می دهد که بازار بورس ، نه بازارهای اوراق بهادار یا بازارهای آتی ، منجر به صعود سهام شده است. این روند باعث ایجاد ثبات در تجمع می شود و خطر اصلاحات گسترده را کاهش می دهد.

وقتی بازار آتی بیشترین حجم را در طی روند صعودی به خود اختصاص دهد ، خطر تغییرات فاحش وجود دارد. این بار ، بازار اسپات منجر به صعود به بازار شده است ، بنابراین آن را پایدارتر کرده است.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *