چرایی افزایش سرمایه گذاری شرکت ها و نهادهای مالی معتبر جهان در بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین

بدون شک ، بیت کوین (BTC) به دارایی‌ای با محبوبیت فزاینده تبدیل شده است که سرمایه گذاران زیادی آن را در اختیار دارند. در پایان سه ماهه دوم سال 2020 ، Fidelity در یک نظرسنجی از تقریباً 800 سرمایه گذار موسسه گزارش داد که 36٪ آنها در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. یک نظرسنجی جداگانه که توسط شرکت بیمه رمز ارز های اورتاس انجام شده است ، به اشتراک گذاشته است که پاسخ دهندگان معتقدند که رمزارزهای دیجیتال دارایی و سرمایه های آنها را به شدت افزایش می دهد. همچنین پیش بینی شده است که 90 درصد دارندگان رمز ارز ها میخواهند که در سال آینده حتی بیشتر در بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

از میکرو استراتژی و گری اسکیل گرفته تا JPMorgan و Goldman Sachs ، بیت کوین جایگاه خود را در پرتفوی سرمایه گذاری به عنوان یک دارایی برای محافظت در برابر تورم و کاهش ارزش پول تثبیت کرده است. با این حال ، فراتر از آن ، دلایل فنی واقعی وجود دارد که سرمایه گذاران هرچه بیشتر در بیت کوین سرمایه گذاری  کنند ، برخی پیش بینی می کنند که ارزش دارایی هایشان تا سال 2025 به یک میلیون دلار برسد.

اگرچه ممکن است ارزش آتی بیت کوین همچنان مورد بحث باشد ، واقعیت این است که سرمایه گذاران و موسسات مالی اکنون معتقدند سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) ممکن است خطرناک تر از عدم مواجهه با بیت کوین باشد.

طبق امار های یک شرکت تحقیقاتی رمزارز به نام مساری (Messari) ، بیش از 81،000 بیت کوین متعلق به “خزانه داری شرکتهای تجارت عمومی” است.

اطلاعات شرکت مساری

اما چه چیزی باعث تحریک بیت کوین در سال 2020 شده است و سرمایه گذاران نهادی اکنون در بیت کوین چه چیزی را می بینند که قبلاً نمی دیدند؟

بیت کوین به عنوان یک ارز غیر حاکمیتی عمل می کند که با سایر طبقات دارایی ارتباطی ندارد. برای سرمایه گذاران نهادی ، این ابزار به عنوان ابزاری متنوع برای محافظت در برابر بازارهای بسیار همبسته مانند S&P 500 ، نزدک و دلار عمل می کند. دو حوزه اصلی که بیت کوین و فناوری های بلاکچین بیشترین ارزش را برای سرمایه گذاران سازمانی دارند ، شامل معاملات امن و بدون مرز و دسترسی به فرصت های جدید است که نمی تواند در بازارهای مالی سنتی وجود داشته باشد.

فناوری نوآورانه بیت کوین از جمله قراردادهای هوشمند ، پرداخت های بدون مرز ، کارمزد کمتر و معاملات سریع تر و مطمئن تر ، کاتالیزوری است که ما را برای آینده ای آماده خواهد کرد که ارزهای ملی از شکل فیزیکی فعلی خود جدا شده و دیجیتالی می شوند.

با تورم و افول دلار آمریکا، سرمایه گذاران برجسته ای مانند ری دالیو و پل تودور جونز نیز شروع به “دوست داشتن بیت کوین هرچه بیشتر و بیشتر” کرده‌اند و آن را به عنوان “بهترین پرش از تورم” مقایسه کرده اند و آن را با طلا و مس مقایسه می کنند. از آنجا که بانک ها و ارائه دهندگان فناوری به سرمایه گذاری گسترده در پروژه های تحقیق و توسعه مربوط به تأیید و ثبت معاملات مالی ، مانند بلاک چین تجاری جدید جی پی مورگان و خانه ارز دیجیتال اُنیکس ادامه می دهند ، ما همچنان شاهد افزایش حضور موسسات در این فضا خواهیم بود.

معرفی راه حل های حضوری با کیفیت

موسسات مالی مانند صندوق های تامینی و صندوق های سرمایه گذاری ، که متعهد هستند دارایی های مشتریان را برای اهداف نظارتی نزد متولی حرفه ای نگه دارند ، از رمز ارزها و بیت کوین استفاده می شود.

پیش از این ، سرمایه گذاران نهادی به دلیل شرایط نظارتی نسبت به بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده دیگر محتاطانه عمل میکردند. با نیاز فوری، متولیان برای اطمینان از رشد روزافزون دارایی های رمز ارزی شان و افزایش وضوح در مورد دستورالعمل های نظارتی برای کار و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ، بخشی از راه حل های جدید در این زمینه متولد شد.

Anchorage ، شرکت نگهداری ارزهای دیجیتال تازه تاسیس شده با پشتیبانی آندرسن هوروویتز و تعدادی دیگر از شرکت های برجسته متمرکز بر بلاکچین ، یکی از این راه حل هایند. این شركت متولی سرمایه دارایی رمزارز بومی شده برای سرمایه گذاران نهادی است. بانک فریک (Bank Frick) ، ​​یک بانک خصوصی مستقر در لیختن اشتاین ، ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکی بلاکچین ، از جمله پشتیبانی راه اندازی توکن ، تجارت ارز دیجیتال و نگهداری دارایی های رمز ارزی را در اولویت قرار داده است. خدمات بانک تنظیم شده برای سرمایه گذاری حرفه ای بازار و واسطه های مالی در اروپا است.

اینها در مجموع یک امنیت خاطر را برای شرکت های بزرگ فراهم میکند.

همچنین بانک ها چراغ سبز شرکت های رمزنگاری حضانت را دریافت کرده اند. جاناتان گولد ، معاون ارشد نظارت و مشاور ارشد دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده در یادداشتی به مردم ، در ماه ژوئیه نوشت:

“ما نتیجه می گیریم که یک بانک ملی ممکن است این خدمات نگهداری ارز رمزنگاری شده را از طرف مشتریان ، از جمله با در اختیار داشتن کلیدهای رمزنگاری منحصر به فرد مرتبط با ارز رمزپایه ، ارائه دهد.”
این یک پیشرفت بزرگ در کل صنعت است که به موسسات مالی تحت نظارت اجازه می دهد همان خدمات محافظتی را داشته باشند که قبلاً منحصراً توسط شركتهای متخصص برگزار می شد

بیت کوین و سرمایه گذارانگزینه های حضانت بانکی همراه با ظهور شرکت های بیمه رمز ارزها

واسطه های بیمه بین المللی بیمه پاراگون (Paragon) ، که اخیراً در پیشنهادات Bitstamps ادغام شده است ، در حال تهیه سیاست هایی برای دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین هستند که هم بصورت آنلاین و هم بصورت آفلاین محافظت می شود در حالی که تعدادی از شرایط مرتبط با جرم را پوشش می دهد.

راه حل های نظارتی امنیت خوبی برای سرمایه گذاران نهادی فراهم می کند که ممکن است در غیر این صورت برای سرمایه گذاری تردید داشته باشند. آنها همچنین به معاملات ارزهای رمزنگاری شده با استاندارد بالاتر کمک می کنند و آنها را تشویق می کنند تا از سرمایه گذاران در برابر سرقت یا سو استفاده محافظت کنند. این امر به یک کاتالیزور مهم برای جذابیت بیشتر دارایی های دیجیتالی برای سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری تبدیل شده است.

تقاضای نهادی برای بیت کوین

از آنجا که بازار رمزنگاری با افزایش خریدهای بیشتر توسط شرکت های بزرگ ، شاهد افزایش سرمایه گذاری های سازمانی است ، این امر به یک افزایش در بازارها تبدیل شده است.

براساس گزارشی از سیستم عامل مشتقات ارز دیجیتال Zubr ، سرمایه گذاران نهادی به جای معاملات آتی تسویه حساب های نقدی به سمت نگه داشتن بیت کوین به شکل “فیزیکی” پیش می روند. ادغام سرمایه گذاران نهادی در اکوسیستم رمزنگاری و علاقه آنها به برگزاری یک نشانه مثبت برای تصویب جریان اصلی است. شباهت هایی که این سرمایه گذاران با دارندگان دارند ، نشانگر انتقال آسان از امور مالی سنتی به اقتصاد دیجیتال ، ایجاد اعتماد به بیت کوین و نشان دادن درک و اعتقاد به این فناوری است.

خدمت به هر دو طرف ظرفیت بالقوه ای است که همراه با امور مالی غیرمتمرکز است ، که جریان های تجاری ، محصولات و خدمات جدیدی را وارد کرده است. خدماتی از قبیل Maker و Compound به افراد امکان می دهد در عرض چند دقیقه وام های دلخواه خود را بگیرند بدون اینکه هویت خود را برای شخص ثالث اعلام کنند ، در حالی که بازدهی مرتبط با محصولات جدید دفی DeFi سود بالاتری از پس انداز دارد حساب ها ، حساب های گواهی سپرده و سایر گزینه های سنتی.

مزایای احتمالی انقلاب دفی DeFi فقط یک دلیل دیگر است که پویایی ارز رمزنگاری شده به آنچه که در تمام مدت می خواستند در نهایت خواهد رسید – یک دارایی دیجیتالی و بدون مرز.

اثبات این امر در تعداد ارقام سرمایه گذاران نهادی برای رمزنگاری است
طبق یک نظرسنجی اخیر توسط سازمان مدیریت دارایی های Fidelity Asset Management  هشتاد درصد از موسسات بررسی شده، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را جذاب می دانند . سرمایه گذاری نهاد ها و سازمان ها در ازمز ارز ها به شدت رو به رشد است سرمایه گذار هایی که بالای 1000 و 10 هزار بیت کوین دارند نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. همراه با کاهش تعادل در مبادلات ، این نشان می دهد که نهنگ های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران بزرگتر تصمیم به نگه داشتن بیت کوین دارند.

برای مطالعه منبع کلیک کنید.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *