کسب ثروت از بیت کوین ، راهنمای میلیاردر شدن با بیت کوین

کسب ثروت از بیت کوین ، راهنمای میلیاردر شدن با بیت کوین

وقتی صحبت از تجارت و یا سرمایه گذاری می شود اولین چیزی که به ذهن شنونده می رسد، احتمالا سهام و اوراق قرضه است همچنین ممکن است به تجارت کالا یا ارزها و سایر چیزها فکر کند. اما باشنیدن اسم بیت کوین ممکن است ذهنیتی عجیب و غریب به شما دست بدهد. علی الخصوص اگر مشتاق تکنولوژی نباشید و اخبار مرتبط به آن را پیگیری نکنید اصلا به فکر کسب ثروت از بیت کوین نمی افتید. رمزارز بیت کوین در سال 2009 معرفی شد و از طریق شبکه ی پرداخت مختص به خود خرید و فروش می شود و آن را می شود در یک کیف پول مجازی نگهداری کرد.

ارائه ی این رمزارز به منظور تسهیل روند معاملات صورت گرفته و امنیت آن به وسیله ی رمزنگاری دوطرفه یا p2p تامین می شود. برای اجتناب از هزینه ی دوچندان، کامپیوترهایی که به ماینر بیت کوین معروفند موظف به رمزگشایی این رمزها هستند و با کمک پردازنده های قدرتمند این کار را انجام می دهند. آن ها در ازای این کار کارمزد معاملات و تراکنش ها را به صورت بیت کوین و بعنوان حقوق دریافت می کنند. حال اگر به این موضوع علاقه مند شدید و می خواهید متوجه شوید که چطور می شود به کسب ثروت از بیت کوین پرداخت و تبدیل به یک میلیاردر شد، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

راه های کسب ثروت از بیت کوین چیست و چگونه از طریق آن می توان میلیاردر شد ؟

برای کسب ثروت از طریق بیت کوین می توانید از دو راه اقدام کنید. راه اول ماینینگ است که شما به کمک رمزگشایی تراکنش های بیت کوین مبلغی بیت کوین دریافت می کنید و راه دیگرش تریدینگ است.

ماینینگ بیت کوین

در ماینینگ بیت کوین در واقع شما با فراهم آوردن شرایط می توانید از هیچ پول در بیاورید، البته تا زمانی که بازارها همانند الان فعال باشند. اما مشکل اصلی، فراهم کردن شرایط برای ماینینگ بیت کوین است. امروزه استخراج بیت کوین آنقدر سخت شده که به سختی می تواند ارزش آن را داشته باشد که به تاسیس فارم ماینینگ بیت کوین بپردازید. تبدیل کامپیوتر شخصی خود به ماینر بیت کوین هم احتمالا باعث سروصدای زیاد و گرم شدن و حتی خراب شدن آن می شود و همچنین تاسیس مزرعه ی فارم نیازمند شرایطی از قبیل مکان مناسب، برق صنعتی، دستگاه های زیاد و… است که این مسائل باعث می شوند خیلی ها از خیر ماینینگ بگذرند. اما آیا هنوز هم می توان به کسب ثروت از بیت کوین از طریق ماینینگ بیت کوین امیدوار بود؟ جواب این سوال مثبت است.

ماینینگ بیت کوین

 

با توجه به مشکلات عدیده ای که در زمینه ی ماینینگ وجود دارند و در بالا به برخی از آن ها اشاره کردیم، عده ای به فکر کلود ماینینگ یا استخراج ابری بیت کوین افتادند. این کار به معنی آن است که چندین نفر می توانند از استخراج بیت کوین در یک فارم بهره مند شوند و به قولی یک مزرعه یا قسمتی از آن به علاقه مندان به کسب درآمد از طریق ماینینگ اجاره داده می شود و آن ها می توانند از بیت کوین استخراج شده توسط دستگاه هایی که اجاره کرده اند بهره مند شوند. مزیتی که این روش نسبت به سایر روش های ماینینگ دارد این است که هزینه ها بین افراد پخش می شود و به این صورت باعث می شود ماینینگ برای آن ها به صرفه تر و پرسودتر شود. در ایران شرکت همیار ماینر، بهترین شرکت استخراج ابری بیت کوین در کشور، به ارائه ی این خدمات می پردازد.

تریدینگ بیت کوین

تریدینگ بیت کوین راهی واقع گرایانه تر برای کسب ثروت از بیت کوین و رسیدن به سودهای زیاد است. شما برای این کار نیاز دارید تا موجودی بیت کوینتان را به یکی از صرافی های آنلاین که مختص تریدینگ بیت کوین می باشند مانند بایننس وارد کنید. بعد از این کار می توانید به معامله ی بیت کوین با سایر رمزارزها و یا ارزهای فیزیکی مانند دلار، یورو و… بپردازید و از طریق افزایش قیمت آن ها نسبت به یکدیگر به سودهای بسیار زیادی دست پیدا کنید. شما در سال 2011 می توانستید هر بیت کوین را به قیمت 10 دلار بخرید، امروزه قیمت بیت کوین حدود 6,000 دلار است و این قیمت سابقه ی رشد تا مرز 20,000 دلار را نیز داشته است و این بدان معنی است که پتانسیل رشد قیمتی همچنان وجود دارد و برای شروع این کار هیچ وقت دیر نیست. امروزه با توجه به گرانتر شدن بیت کوین نسبت به سابق همچنان هم امکان میلیونر شدن به کمک آن فراهم است اما شرایطی که تغییر کرده این است که شما برای کسب درآمد بیشتر باید سرمایه گذاری بیشتر و بزرگ تری هم بکنید. بیت کوین روزانه نوسانات قیمتی زیادی را تجربه می کند و شما می توانید از این نوسانات در راه کسب سود بیشتر استفاده کنید. تریدینگ بیت کوین دارای چند استراتژی کلی است که از آن ها می تواند به تریدینگ روزانه یا شورت ترم، تریدینگ میدترم یا میان مدت، تریدینگ لانگ ترم و… اشاره کرد

. تریدینگ روزانه ی بیت کوین می تواند به خاطر نوسانات قیمتی آن دارای ریسک هایی باشد و خب آنچه که مسلم است، هرجا که ریسک وجود داشته باشد فرصت هم موجود است.  اگر حاضر به پذیرش این ریسک نباشید نیاز به یک رویکرد طولانی مدت دارید و در این راه باید به این فکر کنید که آیا بیت کوین در درازمدت موفقیت آمیز است یا خیر.از طرفی باید به خاطر داشته باشید که بیت کوین یک رمزارز است و نباید به چشم سهام و اوراق قرضه به آن نگاه شود بلکه باید با این دیدگاه وارد بازار شد که شما با یک ارز طرف هستید مانند بقیه ی ارزها و این به آن معنی است که شما دنبال کسب سود نسبت به ارز بومی خودتان هستید. برای مثال زمانی که بیت کوین می خرید، سود یا ضرر شما علاوه بر نوسانات قیمت بیت کوین نسبت به دلار، به نوسانات قیمتی دلار نسبت به ریال هم بستگی دارد و این می تواند راهنمای شما باشد تا به این نکته پی ببرید که جای مناسبی را برای سرمایه گذاریتان انتخاب کرده اید یا خیر.

آیا وارد بازار بیت کوین می شوید؟

بیت کوین در اصل وسیله ای برای حرفه ای های زمینه ی تکنولوژی است پس قاعدتا نباید انتظار داشته باشید که غذا بخورید و پول آن را به وسیله ی بیت کوین پرداخت کنید. چندی پیش بود که این امکان وجود داشت تا به وسیله ی بیت کوین و به طور غیرقانونی موادمخدر خرید اما اوایل سال جاری پلیس FBI سایتی موسوم به جاده ی ابریشم که به مردم امکان خرید غیرقانونی موادمخدر می داد را تعطیل کرد. هم اکنون بعضی از فروشندگان قانونی این امکان را فراهم آورده اند تا مشتریان بتوانند به خرید محصولات و خدمات به وسیله ی بیت کوین بپردازند. اگر به دنبال خرید بیت کوین و استفاده از آن برای پرداخت هزینه ها هستید ابتدا باید یک کیف پول مجازی در سایتی مانند Coinbase بسازید. این سایت یک سایت بسیار ساده و راحت است که به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت بیت کوین هایتان را ذخیره کرده و یا بفروشید.

جمع بندی

اگر شما فردی ریسک پذیر نباشید، بازار بیت کوین نمی تواند زیاد برایتان جذاب باشد، ریسک ها و فرصت های بازار بیت کوین برای چنین افرادی هیجان خاصی ندارند و در نهایت باید بگوییم برای افراد محافظه کار، عاقلانه ترین کار این است که بیرون گود بنشینند و صرفا به تماشای این بازی هیجان انگیز بپردازند.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *