آشنایی با ارز آنتولوژی

در این مقاله قصد داریم به آشنایی با ارز آنتولوژی بپردازیم. آنتولوژی Ontology توسط شرکت چینی Onchain در سال 2017 راه اندازی شد و یک بستر عمومی برای پروژه هایی با تمام اشکال و اندازه ها است و گامی بزرگ در جهت رفع موانع بین بلاک چین و بخش های تجاری است. آنتولوژی انقلابی است به این معنا که به کسب و کارها بدون آن که از کاربرد زنجیره شبکه اطلاع داشته باشند امکان استفاده از فناوری بلاک چین را می دهد. در حال حاضر، هیچ راهی برای کسب و کارها وجود ندارد که بدون داشتن اطلاعات گسترده درباره بلاکچین، بتوانند بلاک چین را در زیرساختهای خود ادغام کنند. همچنین شبکه های فعلی با مشکلات مختلفی از جمله محافظت از حریم خصوصی ضعیف، انحصار مدیریت داده ها و احراز هویت ناکارآمد روبرو هستند. به نظر می رسد این شبکه مشکلات گفته شده را با اکوسیستم اطمینان محکم خود حل کرده است.

ویژگی های ارز آنتولوژی

برای بیان ویژگی های آنتولوژی بهتر است به گفته خود مجموعه رجوع کنیم که به طور کامل مزیت این شبکه را مطرح می کند.

“آنتولوژی زنجیره شبکه غیر متمرکزی است که همزمان ویژگی های سامانه هویت غیر متمرکز، تبادل داده های توزیع شده، اشتراک گذازی داده های توزیع شده، پروتکل های رویه توزیع شده، اجتماعات توزیع شده، تأیید فرایندهای توزیع شده و انواع مختلف ماژول های خاص در صنعت را دارا می باشد. ”

همه این موارد، زیرساخت های مناسب را برای یک شبکه اعتماد همتا به همتا ایجاد می کند. این رمز ارز و نئو شرکای مکملی در راستای دیجیتالی کردن جهان ما هستند. تیم پشت پرده آنتولوژی متشکل از رهبران معتبر صنعت رمزنگاری با سابقه موفقیت می باشد. و بر خلاف بسیاری از پروژه های بزرگ دیگر، تیم این شبکه صرفا به دنبال توسعه صنعت مالی نیست. آنها در طول رشد خود روی بیمه، دولت، دارو، اینترنت اشیا IoT و سایر صنایع متمرکز شده اند و این امر را به یک پروژه گسترده با پتانسیل های فراوان تبدیل می کنند.

شبکه اعتماد

در شکل زیر شبکه اعتماد آنتولوژی به تصویر کشیده شده است. همان طور که مشاهده می شود این شبکه از چهار زنجیره تشکیل شده است.

  • زنجیره 1: تأیید صحت افراد ، دارایی ها ، چیزها و سازمانها.
  • زنجیره 2: برنامه ها را تأیید کنید و آنها را به هم پیوند دهید
  • زنجیره 3: ماژول ها، پروتکل ها، SDK ها و API های ماژول ها را تأیید و پیوند دهید
  • زنجیره 4: زنجیره های شبکه های مختلف. این لایه برای پیوند دادن همه زنجیرها به یکدیگر کار می کند.

همانطور که در کاغذ سفید این ارز دیجیتال آمده است، “به منظور پاسخگویی به نیازهای صنایع مختلف، طراحی ساختار شبکه انعطاف پذیر، قابل اتصال و به راحتی قابل گسترش است.”

شبکه اعتماد ارز دیجیتال آنتولوژی

این بدان معنی است که این شبکه در تلاش است تا برای طیف گسترده ای از کاربردها سازگار باشد. آنها امیدوارند که برای تأیید صحت مواردی مانند هویت یا مالکیت، منبع قابل اتکایی باشند. شرکت هایی مانند فیس بوک برای مبحث اعتماد به راحتی می توانند به شبکه متصل شوند.

توکن آنت

توکن آنتONT در ماه مارس 2018 به دارندگان نئو توسط ایردراپ ارسال شد. از این تعداد، 20 میلیون آنت توسط شورای نئو در جامعه توزیع شد. تعداد کوین های موجود حداکثر 1 میلیارد توکن آنت می باشد که با نگهداری آن Ontology GAS (ONG) دریافت خواهید کرد. ارز آنتولوژی قبلاً  1000 توکن آنت را به همه کسانی که در خبرنامه خود ثبت نام کرده بودند اعطا کرده بود (که اکنون بسته است). در حال حاضر توزیع توکن ها به شرح زیر می باشد:

  • 12٪ به انجمن آنتولوژی می روند
  • 28٪ برای شرکای نهادی
  • 10٪ به شورای نئو
  • 25٪ به توسعه اکوسیستم آنتولوژی
  • 10٪ به جوایز جامعه فنی آنتولوژی
  • 15٪ به تیم اصلی آنتولوژی.
چطور آنت را خریداری و ذخیره کنیم؟

در این بخش توضیح می دهیم که چطور آنت را خریداری و ذخیره کنیم. نکته جالب در مورد ONT این است که هرگز فروش عمومی آی سی او ICO نداشته است. تنها راه برای دستیابی به آنت، نگه داشتن نئو در صرافی ها یا کیف پولهای خصوصی می باشد. به ازای نگهداری هر نئو، 0.2 آنت را در دو مرحله دریافت خواهید کرد (50٪ بلافاصله قابل معامله هستند ، 50٪ قفل می شود). شما می توانید به محض تهیه آن ، از جمله کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S و Trezor ، آن را تقریباً روی همه کیف پول ها ذخیره کنید. احتمالاً بهتر است یک کیف پول مانند Neon Wallet را بارگیری کنید که آنت نمایش داده می شود.

نتیجه

با توجه به کاغذ سفید ارز آنتولوژی ، “جامعه شناسان تعداد افرادی مورد اعتماد را کمتر از یکصد نفر قرار می دهد”، که این موضوع نشان دهنده این است که برای اکثر مردم، جلب اعتماد و شناختن آنها، نیاز به زمان و تلاش دارد. این شبکه به دنبال جایگزین کردن راههای طولانی فعلی است که به ما اعتماد می کنند و ما را با اتوماسیون اعتماد بلاک چین سوق می دهد. این ارز همچنین با نئو همکاری خواهد کرد تا شکاف بین فن آوری بلاک چین و دنیای واقعی را برطرف سازد. در حالی که نئو و آنت اهداف مشابهی دارند، نئو روی دارایی های دیجیتال و یک اقتصاد هوشمند جهانی تمرکز دارد در حالی که ارز آنتولوژی بر اعتماد، هویت و تبادل داده ها و مجوزها تمرکز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی این رمز ارز رجوع کنید.

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *