آنالیز قیمتی رمزارزهای بیت کوین و اتریوم

آنالیز قیمتی رمزارزهای بیت کوین و اتریوم

بار دیگر تنش های بین ایالات متحده امریکا و چین افزایش یافته است. این اتفاق می تواند خبری بد برای اقتصاد جهانی ای باشد که بزرگ ترین بحران تاریخ خود را پس از رکود بزرگ تجربه می کند. اگر این دو کشور به پیمان های تجاری بینشان عمل نکنند، اوضاع اقتصاد جهان می تواند بسیار بدتر از این بشود. قطع معاملات می تواند موجب حجم فروش بسیار زیادی در بازار های مالی و سهام بشود و این امر می تواند کاهش بسیار زیاد قیمت ها را با خود به دنبال داشته باشد. در صورت ادامه پیدا کردن این عدم اطمینان، سرمایه گذاران ممکن است که به سرمایه گذاری در بازار های امنی مانند طلا و بیت کوین روی بیاورند. با توجه به داده های تاریخی می توان متوجه شد که این استقبال از افزایش قیمت بیت کوین نیز همیشه در ماه ژوئن وجود داشته است و این ماه زمان بسیار خوبی برای خودنمایی گاو ها بوده است. در بین سال های 2014 تا 2019 ، سال 2018 تنها سالی بود که در آن کندل قیمتی ماه ژوئن، قرمز بسته شد. در حالی که بیشتر معامله گران در حال تماشای سطح قیمت 10,000 دلاری بیتکوین هستند و منتظر حرکت 1000 دلاری بعدی می باشند، PlanB، خالق یکی از مدل های پیش بینی قیمت آینده ی این رمزارز معتقد است که هدف قیمت آن تا پایان سال 2021، 100,000 دلار است. در حال حاضر یک همچین قیمتی بسیار بعید به نظر می رسد اما تاریخ نشان داده است که هر اتفاقی در بازار کریپتوکارنسی ممکن است بیفتد. در ادامه به تحلیل قیمت چندتا از معروف ترین کریپتوکارنسی های بازار می پردازیم و خواهیم دید که اهداف قیمتی آن ها در ادامه چه خواهند بود.

BTC / USD

تا به امروز بیتکوین حرکت خود را در روند صعودی اش ادامه داده است. در حال حاضر، قیمت در درون یک الگوی مثلث متقارن قرار گرفته است. این الگو به عنوان یکی از الگو های ادامه دهنده شناخته می شود. در اغلب اوقات شکست این مثلث در جهت ادامه یافتن روند اتفاق می افتد اما گاهی نیز ممکن است شکستن این مثلث در جهت معکوس اتفاق بیفتد. بنابراین برای ورود به بازار، سرمایه گذاران بهتر است صبر کنند تا شکست این مثلث اتفاق بیفتد و سپس وارد عمل بشوند.

آنالیز قیمتی رمزارزهای بیت کوین و اتریوم

اولین نشانه ی ضعف در توان حرکت صعودی قیمت می تواند سقوط قیمت به زیر سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 9,261 دلار باشد. در پایین این سطح، امکان سقوط قیمت تا خط حمایت وجود خواهد داشت. این سطح بسیار سطح مهمی است زیرا در صورت شکسته شدن مثلث در جهت پایین می تواند نشان دهنده ی شروع یک روند نزولی احتمالی با هدف قیمتی 6,752  دلار باشد. در طرف مقابل اگر قیمت بتواند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود و از خط مقاومت مثلث خارج شده و آن را بشکند، شروع یک حرکت تا 10,500 دلار و در پی آن 11,828 دلار امکان پذیر است. خرس ها به احتمال زیاد می توانند از خط مقاومت مثلث متقارن بزرگ دفاع کنند اما اگر این خط شکسته شود می تواند نشان دهنده ی شروع یک روند صعودی پایدار باشد.

ETH / USD

قیمت اتریوم الگوی سر و شانه ی معکوس را در تاریخ 28 مه تکمیل کرد و توانست در 30 مه به قیمت 246.916 دلار برسد. اگر چه در حال حاضر خرس ها در حال مقاومت بسیار سخت در قیمت 250 دلار هستند اما گاو ها نیز این اجازه را ندادند که قیمت به زیر سطح 227 دلار برسد که این اتفاق بسیار مثبتی برای ادامه ی بازار است.

آنالیز قیمتی رمزارزهای بیت کوین و اتریوم

اگر گاو ها بتوانند این رمزارز را در قیمت بالاتر از 227.097 دلار نگه دارند احتمالا قیمت بار دیگر به تلاش برای از سر گیری روند صعودی اش خواهد پرداخت. با وجود قرار گرفتن شاخص RSI در بالای سطح 60 می توان گفت که بازار تحت کنترل گاو هاست. در صورت شکست قیمت 246.916 دلار،  احتمالا قیمت اتریوم به خط مقاومت کانال صعودی در قیمت 265 دلار خواهد رسید و در صورت ریزش قیمت از سطوح فعلی، این پیشبینی بی اعتبار خواهد شد.

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *