آنالیز قیمت و نمودار رمزارز های بیت کوین، اتریوم و ریپل

آنالیز قیمتی بیت کوین، اتریوم و ریپل

تعداد نهنگ های بیت کوین که دارایی آن ها حداقل 1,000 بیت کوین است در ماه های گذشته افزایش پیدا کرده است. بر اساس گزارشی از کوین تلگراف این اتفاق حتی در زمان رکود بیت کوین در 12 و 13 مارس که قیمت بیت کوین به 4000 دلار نیز رسید هم ادامه پیدا کرده است. این نشان می دهد که نهنگ ها به دلیل رویداد هاوینگ دست به این کار زده اند و منتظر صعود قیمت پس از این اتفاق هستند. صندوق دارایی های کانادایی به نام 3Iq، بیت کوین را در بورس اوراق بهادار تورنتو عرضه کرده است که این رابطه ی مستقیمی با تحولات بیت کوین دارد. تایلر وینکلووس گفته است :

” این اتفاقی تاریخی برای بیت کوین بود زیرا این اولین بار است که بیت کوین در یک بورس اوراق بهادار بزرگ لیست می شود” .

این اتفاق فرصتی بزرگ برای سرمایه گذاران است تا بدون نگرانی هایی مانند امنیت سرمایه شان در بازار کریپتوکارنسی ، بیت کوین را به سبد خریدشان اضافه کنند. هرچه وحشت ایجاد شده در بازار های مالی جهانی کاهش پیدا می کند، بیت کوین نیز روندی نامرتبط تر از سایر دارایی ها در پیش می گیرد. در ده روز گذشته همبستگی بیت کوین و طلا و S&P 500 منفی شده است. این در حالی است که همبستگی و رابطه ی قیمت بیت کوین با سایر رمزارز های بازار به شدت افزایش پیدا کرده است. این قضیه ممکن است باعث جذب سرمایه گذارانی بشود که بخواهند دارایی هایشان را در سهامی غیر مرتبط با سایر بازار سرمایه گذاری کنند که خودش را در طی یکی از بزرگترین بحران ها ثابت کرده است. امروز مقدار مارکت کپ بازار کریپتوکارنسی به زیر 200 بیلیون دلار سقوط کرده است که این نشانه ی فشار خرس ها به بازار است. درادامه به بررسی نمودار رمزارز های بزرگ بازار می پردازیم تا بتوانیم نقاط حمایتی مهم را در آن ها بشناسیم و منتظر بمانیم تا مشاهده کنیم قیمت ها چه رفتاری را در پیش خواهند گرفت.

BTC/USD          

بیت کوین در 3 روز گذشته نتوانست میانگین متحرک 50 روزه را بشکند و از آن خارج شود. این اتفاق باعث جلب توجه تریدر های کوتاه مدت که در قیمت های پایین تر به بازار ورود کرده اند شده است و همچنین به خرس های بازار که سعی در ادامه ی روند نزولی بیت کوین دارند فرصتی داد تا بتوانند برای کسب سود وارد پوزیشن شورت شوند.

آنالیز قیمتی بیت کوین، اتریوم و ریپل

 

در صورت از سرگیری روند نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 6,834 دلار به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهد کرد و شکست آن به نظر می رسد که ریزش های بیشتری را به دنبال داشته باشد. اگر قیمت بیت کوین به این سطح برگردد این قدرت آن را نشان می دهد و احتمال شکستن SMA پنجاه روزه را افزایش می دهد و اگر بر خلاف تصورات ما خرس ها بتوانند قیمت را زیر EMA بیست روزه حفظ کنند، احتمال افت قیمت تا 6,550 و حتی پایین تر وجود دارد. شاخص قدرت نسبی RSI نیز در حال پایین تر رفتن از نقطه ی میانی است که این یک ثبات قیمتی در کوتاه مدت را نشان می دهد. در حال حاضر معامله گرانی که وارد پوزیشن لانگ شده اند می توانند حد ضررشان را روی قیمت 5.600 قرار دهند .

ETH/USD

اگر چه اتریوم توانست حرکات خوبی را در روز 6 آوریل بزند اما گاو ها موفق به تکرار آن حرکت نشدند تا بتوانند قیمت را به بالای SMA پنجاه روزه برسانند. این نشان دهنده ی آن است که خرس ها به سختی از این محدوده دفاع می کنند.

آنالیز قیمتی بیت کوین، اتریوم و ریپل

 

در حال حاضر قیمت اتریوم به سمت سطح EMA بیست روزه در حال سقوط است که این سطح می تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاو ها تلاش می کنند تا بتوانند قیمت اتریوم را به بالاتر از SMA پنجاه روزه برسانند. در صورت موفق عمل کردن گاو ها روند صعودی جدیدی شروع خواهد شد که هدف اصلی آن قیمت 250 دلار می باشد. یک مقاومت کوچک در قیمت 208 دلار وجود دارد که ما انتظار داریم تا بتواند به راحتی از آن عبور کند. اما اگر اتفاقات بر خلاف تصورات ما پیش رود و قیمت به زیر سطح EMA بیست روزه نفوذ کند، احتمال این وجود دارد که تا سطح 117 دلار سقوط کند. استاپ لاس پوزیشن های لانگ بهتر است تا روی قیمت 135 دلار تنظیم شوند.

XRP/USD

در صورتی که قیمت رپیل در بالای SMA پنجاه روزه بسته شده است اما گاوها نمی توانند زیاد روی این مزیت حساب کنند. این موضوع نشان دهنده ی آن است که خرس ها سعی می کنند تا از این سطح دفاع کنند و در عین حال می خواهند قیمت را به زیر EMA  بیست روزه برسانند.

آنالیز قیمتی بیت کوین، اتریوم و ریپل

 

در صورت موفقیت خرس ها در این زمینه، قیمت ریپل می تواند تا حمایت قوی 0.15983 دلار سقوط کند. شکسته شدن این سطح می تواند فرصت خوبی برای خرس ها باشد. در طرف مقابل اگر ریپل از سطح EMA بیست روزه برگردد، فرصت جدیدی برای گاوها پیش می آید تا بتوانند یک روند صعودی جدید به سمت 0.25 دلار را شروع کنند. در حال حاضر افرادی که وارد پوزیشن لانگ شده اند می توانند حد ضرر خود را روی قیمت 0.155 قرار دهند.

 

 

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *