ارز با ثبات پکس (Paxos USD) چیست ؟ چطور می توان استیبل کوین پکس خرید

ارز با ثبات پکس چیست ؟ چطور می توان استیبل کوین پکس خرید

در این مقاله بررسی می کنیم که ارز با ثبات پکس چیست ؟ چطور می توان استیبل کوین پکس خرید؟ رمز ارز پکس یک ارز با ثبات ERC-20 است که برابری 1: 1 را با دلار آمریکا را حفظ می کند. این شرکت در 14 سپتامبر 2018 توسط شرکت Paxos Trust صادر شده است و توسط وزارت امور خارجه ایالت نیویورک خدمات مالی (NYDFS) تنظیم می شود.  Paxos Standard )Token PAX یک کوین است که روی بلاک چین اتریوم فعال می باشد. به عنوان یک استیبل کوین متصل به دلار، این شرکت مزایای فن آوری بلاک چین و ثبات ارزهای فیات را با هم به ارمغان می آورد.

تیم ارز با ثبات پکس چه کسانی هستند؟

به علاوه این رمز ارز مزایای معاملات فوری در سراسر جهان، تغییر ناپذیری، حسابداری غیر متمرکز، معاملات 24 ساعته در 7 روز هفته را به ارمغان می آورد و مهمتر از آن، هر کوین پکس کاملاً با مبلغ معادل دلار آمریکا پشتیبانی می شود، بدین معنی که در هر زمان نیز می تواند با دلار بازپرداخت شود. این رمز ارز در راستای بحث و جدال بدنام تتر تأسیس شد، چرا که این استیبل کوین پیشرو مشکوک به عدم پشتیبانی تتر با دلار می باشد. تیم پکس این فرصت را متوجه شده و تلاش بیشتری کرده است تا حد ممکن شفاف سازی انجام دهد و کوین های خود را با استفاده از یک قرارداد هوشمند حسابرسی شده، عرضه کند. ووم، یکی از شرکت های برتر حسابرسی ایالات متحده، مرتباً میزان موجودی ها را تأیید می کند.

تیم ارز با ثبات پکس چه کسی است؟

تیم ارز با ثبات پکس از متخصصان با سوابق مختلف، از جمله کارمندان سابق وال استریت و سیلیکون ولی تشکیل شده است. این شرکت توسط بنیانگذار و مدیرعامل آن چارلز کاسکاریلا هدایت می شود. این تیم آینده ای را می بیند که در آن بلاک چین تنها بخشی از یک انقلاب بزرگ مالی نیست بلکه یک عنصر اساسی در تکامل آن است. در یک تصویر بزرگ، این شرکت می خواهد با توسعه یک شبکه جهانی بدون اصطکاک برای تبادل ساده و فوری دارایی های دیجیتالی، اکوسیستم اقتصادی را بهبود ببخشد.

این ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال پکس به گونه ای طراحی شده است که موارد استفاده زیادی دارد. امروز، مورد اصلی استفاده آن محدود کردن نوسانات دارایی های رمزنگاری شده، حذف اصطکاک از معاملات مرزی و تبدیل شدن به یک زیرساخت قابل اطمینان برای دارایی های رمزپایه و سایر دارایی های بلاک چین است. در آینده، پکس انتظار دارد که برای پرداخت های مصرف کننده و ذخیره پایدار ارزش برای افراد خارج از ایالات متحده، به ویژه در کشورهایی که پول ملی ناپایدار دارند، استفاده شود.

مراحل انجام کار به این صورت می باشد که ابتدا کاربر دلار به حساب بانکی صادرکننده کوین ارسال می کند. سپس صادرکننده مقدار معادل را با استفاده از قرارداد هوشمند ایجاد می کند و به کاربر تحویل داده می شود. همان روند به صورت معکوس برای بازپرداخت پکس به دلار استفاده می شود. هر توکن را می توان با استفاده از Paxos.com خریداری و بازخرید کرد. پس از بازاریابی توکن، کوین های دریافتی بلافاصله سوخته و از گردش خارج می شوند. شایان ذکر است که این شرکت هیچ هزینه ای برای تبدیل و بازخرید کوین ها دریافت نمی کند و حداقل مبلغ تبدیل از 100 دلار شروع می شود. پکس از حسابرسان شخص ثالث برای اثبات ارزش دلار مربوطه استفاده می کند. گزارش های تاییدیه ماهانه را می توان در اینجا یافت.

آیا توکن پکس با سایر استیبل کوین ها متفاوت است؟

اولین تفاوت توکن پکس با سایر استیبل کوین ها این است که مقررات آن توسط وزارت امور خارجه ایالت نیویورک خدمات مالی تنظیم می شود. تضمین سپرده های نقدی ویژگی دیگر این توکن است. هر سپرده وثیقه در بانکهای آمریکایی تحت بیمه FDIC برگزار می شود. هر حساب بانکی این شرکت توسط شرکت حسابرسی ایالات متحده Withum تحت نظارت است. خرید و بازخرید روزانه و درخواست های رمزگذاری آن در ویندوزهای عادی پردازش می شوند که حرکت آزاد و مکرر صندوق را تسهیل می کند. هر عمل معمولاً طی یک روز کاری انجام می شود و کوین ها بدون هیچ گونه هزینه اضافی صادر و بازخرید می شوند.

برخی از ارزهای با ثبات اخیر مانند(USD (USDC) ، TrueUSD (TUSD  و دلار جمینی (GUSD) به طور کامل دارای قابلیت بازپرداخت کوین های ERC-20 با پشتیبانی 1: 1 هستند که توسط دلار آمریکا حمایت می شوند و از قراردادهای هوشمند اتریوم برای انتشار و سوزاندن کوین ها استفاده می کنند، و توسط حسابرسان و ناظران ایالات متحده نظارت می شوند.

با این وجود، مهمترین تفاوت بین پکس و این رقبا قابلیت پردازش آن روی ویندوز بوده که عملکرد آن را مؤثرتر می سازد. کلیه پروژه های جدید ارزهای با ثبات به منظور از بین بردن رهبر دیرینه بازار (Tether (USDT طراحی شده است. تتر نیز از یک مدل مشابه استفاده می کند اما از انجام ممیزی های منظم و ارائه گواهی های معتبر خودداری کرده است. با این حال ، بیشتر سکه های USDT با پروتکل Omni صادر می شود.

آیا توکن پکس با سایر استیبل کوین ها متفاوت است؟

از کجا می توان پکس را تهیه نمود؟

پکس همکاری های جدید خود را با صرافی های محبوب آغاز می کند. بعضی از آنها عبارتند از:

  1. Binance تبادل با BTC ، USDT ، ETH ، XRP ، EOS ، XLM ، BNB
  2. Bittrex تبادل با BTC ، USDT
  3. DigiFinex تبادل با USDT
  4. OKEx تبادل با BTC ، USDT
  5. COM تبادل با BTC ، USDT، ETH ، ETC ، LTC
  6. CoinBene تبادل با USDT
  7. CPDAX تبادل با BTC

 

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *