بحران اقتصادی می تواند قیمت بیت کوین را تا 300هزار دلار افزایش دهد

بحران اقتصادی می تواند قیمت بیت کوین را تا 300هزار دلار افزایش دهد

آدام بک، بنیان گذار بلاک استریم معتقد است که چاپ نامحدود پول از جانب دولت ها می تواند باعث روی آوردن سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین شود و قیمت آن را در طی 5 سال تا 300 هزار دلار افزایش دهد. آدام بک در مصاحبه ای با خبرگزاری بلومبرگ ضمن رد دوباره ی ادعای این که او همان ساتوشی ناکاموتو است، به تشریح دلایلش پیرامون پیش بینی افزایش قیمت پرطرفدارترین رمزارز جهان پرداخت. این سایفرپانک قدیمی و با سابقه که نامش در وایت پیپر بیتکوین نیز آمده است عنوان کرد که این رمزارز برای شروع روند صعودی و رسیدن به بازار گاوی نیازی به هجوم انبوه سرمایه به مارکت کپ خود ندارد. او در این رابطه گفت :

این اتفاق نیازی به تصویب نهادهای سرمایه گذاری یا دولت ها ندارد زیرا با توجه به شرایط پیش آمده در اکوسیستم و چاپ بی رویه ی پول، مردم به فکر حفظ ارزش سرمایه شان خواهند رفت و همین امر به خودی خود باعث افزایش قیمت این رمزارز می شود.

بک که بیت هایی که استخراج می کند را به امید افزایش قیمت نگه می دارد و به قول معروف یک هولدر پر و پا قرص این رمزارز است در ادامه ی مصاحبه به برخی از مواردی که به نفع این رمزارز تمام می شوند اشاره کرد. این موارد شامل حال افرادی می شود که بیشتر در خانه کار می کنند و همچنین ارزش غیرواقعی سرمایه گذاری در اوراق بهادار و املاک نیز باعث تشدید این روند می شود. آدام بک معتقد است که ارزش غیرواقعی املاک و مستغلات باعث می شود که سرمایه گذاری در آن ها برای سرمایه گذاران بازدهی مطلوب را نداشته باشد. او در این باره گفت  :

این مسائل باعث می شوند که مردم نگران ارزش سرمایه شان باشند و دنبال راه هایی باشند که ارزش سرمایه و پولشان را حفظ کنند. در حال حاضر محیط سختی برای هرگونه سرمایه گذاری و کسب درآمد وجود دارد.

او در مصاحبه اش از اقدام شرکت گری اسکیل اینوستمنت در جهت خرید مقدار بیت کوین بیش از مقداری که در روز ماین می شود تمجید کرد اما معتقد است که تماس سرمایه گذارانی از گلدمن ساکس در هفته ی گذشته نشان دهنده این است که بسیاری از سرمایه گذاران و بازیگران بازار دقتی به این تغییر پارادایم نمی کنند و به آن توجه ندارند. او گفت که این اتفاق نشان دهنده ی سوتفاهم درباره ی رمزارزها و این که چه چیزی برای آن ها مفید است می باشد. وی افزود :

ما شاهد آن هستیم که برخی از بازیگران بزرگ و رده اول بازار نیز درک درستی از ارزش رمزارز ها ندارند و من معتقدم که این مسئله نشان دهنده ی این است که هنوز فضای زیادی برای افزایش قیمت و پذیرش آن در بازار وجود دارد.

ویدئویی که در ماه می در شبکه ی یوتیوب بارگزاری شد و به بازگشت ساتوشی ناکاموتو به بازار اشاره کرده بود با بیش از سیصد هزار بازدید همراه شد. در این ویدئو ادعا شده بود که آدام بک همان ساتوشی ناکاموتو است و از طرفی این که وی از سایفرپانک های قدیمی و خالق هش کش است این گمانه زنی ها را تقویت کرده بود. ولی آیا او همان مرد مورد نظر است؟ وی در پاسخ به این سوال گفت که او ساتوشی ناکاموتو نیست. وی در ادامه افزود :

هویت ساتوشی هرگز نباید فاش شود زیرا بیتکوین همانند طلای دیجیتال می باشد و شما نمی خواهید که طلا بنیان گذار داشته باشد. برای این که این رمزارز بتواند شکل کالایی خود را حفظ کند بسیار خوب است که هویت اصلی ساتوشی از دید عموم دور بماند.

این گفته ها نشان می دهد که حتی اگر آدام بک خود ساتوشی ناکاموتو باشد نیز به آن اعتراف نخواهد کرد و این یک قانون بیست و دوم است.

 

اخبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *