بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری

بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری

در دنیای امروز راه های بسیاری برای سرمایه گذاری و کسب درآمد موجود است. از جمله این راه ها می توان به سرمایه گذاری در بازار های مالی، سرمایه گذاری در مسکن و یا سرمایه گذاری در بخش های دیگری از صنعت اشاره کرد. بازار های مالی قسمت بزرگی از سهم سرمایه گذاری را به خود اختصاص می دهند اما بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری کدام بازار است؟

در ادامه قصد داریم به شرح و بررسی یکی از بهترین بازار های مالی بپردازیم. بازار های رمزارزها یا ارز های دیجیتال از جمله بازار های پرسود و نسبتا نوظهور هستند که توانسته اند در 10 سال گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده و سرمایه های بسیاری را جذب خودشان کنند.

بیت کوین، بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری

به گزارش TheBalance، نوسان های زیاد قیمت بیت کوین باعث این شده که موج جدیدی از سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بازار بیت کوین و سایر رمزارز ها بروند. این اتفاق ظهور تعداد زیادی از صندوق های مبادله ی رمزارز ها و صرافی های چینی را به دنبال داشته است.

با اینکه صندوق های مبادله ی ارز های رمزنگاری شده هنوز به صورت رسمی در ایالات متحده ی امریکا تایید نشده اند اما این صندوق ها اعتماد بسیاری از سرمایه گذاران را جلب کرده اند و فرصت های بسیاری نیز برای سرمایه گذاری به وجود آورده اند. از جمله این فرصت ها می توان به GBTC ( اعتماد خاکستری سرمایه گذاری در بیت کوین ) اشاره کرد. شتاب دهنده هایی مانند این ها به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بتوانند با توجه به شاخص های بازار به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین بپردازند.

قانون های چینی در بازار بیت کوین و تاثیر آن ها بر سرمایه گذاران جدید

ایالات متحده ی آمریکا همچنان در ماینینگ و تریدینگ بیت کوین پشت سر کشور چین قرار دارد. تایید و مجوز دادن به صندوق های مبادله ی رمزارز ها می تواند به پیشرفت آمریکا در بازار بیت کوین کمک به سزایی بکند. بسیاری از افراد به این موضوع فکر می کنند که یک همچین تحولی می تواند چه تاثیری بر بازار بیت کوین داشته باشد؟

با وجود اینکه همچنان 97 درصد از معاملات قابل توجه بازار بیت کوین در صرافی های چینی اتفاق می افتد اما انتظار می رود با ورود دوباره ی سرمایه گذاران آمریکای شمالی به بازار، شاهد افزایش چشم گیر مبادلات و معاملات در این بازار و همچنین تبدیل آن به بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری باشیم

دولت ها در تایید صندوق های مبادله ی رمز ارز ها و صرافی های دیجیتال کند عمل می کنند

دولت ها در تایید صندوق های مبادله ی رمز ارز ها و صرافی های دیجیتال کند عمل می کنند

صندوق های مبادله ی ارز های دیجیتال ( ETF ) ابزاری هستند که به کمک آن ها می توان به تریدینگ در بازار های سرمایه در طول روز پرداخت. این نوع از صرافی ها مانند صرافی های الکترونیکی قدیمی رمزارز ها در معرض خطر هایی نظیر هک شدن قرار ندارند و همچنین برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بی خطر و امن در بازار بیت کوین هستند بسیار ایده آل و مناسب هستند.

مقامات دولتی و به طور کلی دولت ها به دلیل عدم اطمینان از ثبات بیت کوین و همچنین امکان استفاده از آن برای اقدامات غیر قانونی، رویکرد بسیار محافظه کارانه ای را در قبال تایید صندوق های مبادله ی ارز های دیجیتال در پیش گرفته اند. گسترش استفاده از بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی باعث شده تا صرافی های جدید و امن تر اقبال بیشتری در بازار کسب کرده و بتوانند سرمایه گذاران بیشتری را جذب کنند. با تایید ETF ها بیت کوین یکی از گام های بزرگ در جهت تبدیل شدن به بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری را بر می دارد.

دیدگاه دولت ها راجع به بیت کوین

IRS طی حکمی مقرر کرده است که بیت کوین از دسته ی دارایی ها محسوب می شود و به هیچ عنوان نمی شود به عنوان یک ارز به آن نگاه کرد. طبق این حکم، با توجه به هدف استفاده از رمزارز ها و یا نحوه ی استفاده از آن ها این اموال شامل قوانین مالیاتی می شوند. همچنین شهروندان نیاز است تا با توجه به اهداف مالیاتی گزارشی از میزان سود حاصل بر سرمایه شان به IRS بدهند.

این نحوه از برخورد با بیت کوین باعث آن می شود که متوجه شویم، دولت ها و قانون گذاران از بیت کوین مانند یک سهام یاد می کنند. با توجه به اهمیت پرایوت کی ها برای دسترسی به بیت کوین، حساب شدن بیت کوین به عنوان یک دارایی امری منطقی به حساب می آید.

آینده ی بیت کوین

با توجه به محدود بودن مقدار بیت کوین موجود و قابل استخراج ( 21 میلیون بیت کوین ) و همچنین افزایش قدرت ماینر های فعال در پروژه های ماینینگ بیت کوین، بیت کوین قدرتی پایدار را از خود نشان داده و در صدد ارائه ی خدمات بانکی به کشور های در حال توسعه می باشد. همچنین ما شاهد افزایش استفاده از بیت کوین برای کارهایی مانند خدمات کسب درآمد رسانه ها و محرمانه سازی تراکنش ها و داده ها هستیم.

همچنان اصلی ترین راه برای تبدیل شدن بازار بیت کوین به بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه گذاری تحت شبکه ی بیت کوین در امریکا، تایید و تنظیم ETF ها می باشد زیرا سرمایه گذاران نگرانی های بسیاری پیرامون مخاطرات موجود در بازار بیت کوین مانند تسلط چین بر بازار آن و همچنین استفاده های غیرقانونی از بیت کوین دارند. با توجه به پیشرفت روز افزون بیت کوین و سایر رمزارز های بازار، چشم انداز روشنی در مقابل بازار آن ها دیده می شود و به نظر می رسد آن ها بتوانند آینده ای موفق را در بازار های مالی تجربه کنند.

 

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *