بیت کویین چیست و به چه دردی می خورد؟پیدایش آن چطور بوده؟

بیت کویین چیست و به چه دردی می خورد؟

در این مقاله می خواهیم به مهم ترین پرسش روز دنیا یعنی “بیت کویین چیست؟” پاسخ دهیم. همانطور که می دانیم حوزه ارزهای دیجیتال از سال 2009 با معرفی بیت کویین (تلفظ صحیح آن بیت کوین است) آغاز شد. از آن زمان تا کنون حجم زیادی از سرمایه در حوزه رمز ارزها به خصوص بیت کویین وارد شده است که اندازه بازار آن را به 158 میلیارد دلار و سهم بازار آن را به حدود 70 درصد رسانده است. بیت کویین یک ارز دیجیتال است که اطلاعات مالی در آن رمز گذاری شده و از طریق زنجیره شبکه به صورت کاملاً غیر متمرکز انتقال می یابد.

پیدایش بیت کویین

تا اینجا به طور کلی متوجه شدیم که بیت کویین چیست . اما می خواهیم به پیدایش بیت کویین و لزوم به وجود آمدن آن بپردازیم. شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 مقاله ای با مظمون شبکه های غیر متمرکز پرداخت منتشر نمود. شبکه های متمرکز انتقال پول مانند بانک ها محدودیت های بسیاری را اعم از محدودیت زمانی و مکانی، سقف مقادیر مجاز تراکنش ها، سرعت پایین و کارمزدهای بالا به وجود می آورند که یک شبکه غیر متمرکز می تواند همه این موارد را برطرف سازد. بنابراین تراکنش ها در کسری از ثانیه انجام گرفته و انتقال دارایی های دیجیتالی به سهولت انجام می گردد.

سپس در سال 2009 این مقاله به صورت عملیاتی درآمد و اولین ارز رمزپایه معرفی شد. از آنجا که نقل و انتقالات به صورت غیر متمرکز انجام می شود نیاز به رمزنگاری وجود دارد تا صحت اطلاعات دست نخورده باقی بماند. رمزنگاری اطلاعات بر اساس الگوریتم های تعیین شده در بلاک چین انجام شده و اطلاعات به صورت کاملاً امن جابه جا می شوند. مضاف بر این، غیر متمرکز بودن باعث می شود که افراد بسیاری در سر تا سر دنیا تمایل داشته باشند که در این فرایند مشارکت کنند و پاداش دریافت کنند. این فرایند استخراج بیت کویین نام دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

استخراج بیت کویین

حال به توصیف استخراج بیت کویین چیست می پردازیم که همواره اولین روشی است که هر کس با آن آشنا می شود. تعداد 21 میلیون کوین موجود می باشد که تا این لحظه حدود 18 میلیون آن استخراج شده است و ماین کردن 3 میلیون باقیمانده آن حدود 120 سال طول می کشد. پاداش تشکیل بلاک های زنجیره 12.5 بیت کویین می باشد که هر 4 سال این رقم نصف می شود. یعنی پاداش استخراج بیت کوین تا سال 2،140 به عدد یک ساتوشی می رسد. باین روش علی رقم این که از دید عموم مردم بسیار آسان تلقی می شود، بسیار کار دشواری می باشد. چرا که ماینینگ صرفاً وصل کردن دستگاه به برق و اینترنت نبوده و نیاز به نگهداری مداوم و تهویه مناسب دارد. لذا استخراج با دستگاه ماینر بازگشت سرمایه ای که انتظار داریم را رقم نمی زند. پس چه باید کرد؟

همواره بهترین راه پیشرفت این است که کار را به دست کاردان بسپاریم. ماینینگ یک صنعت است و دستگاه های ماینر نیز در حجم بالا می توانند یک منبع درآمد قابل اتکا باشند. از این رو این فارم ها هستند که واقعاً می دانند که استخراج بیت کویین چیست . آنها در نقاط مختلف دنیا به خصوص آسیا (به دلیل وجود برق ارزان تر)، برای گسترش پروژه های خود از افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه ماینینگ سرمایه می پذیرند. در مقابل به آنها ظرفیت استخراج معادل سرمایه آنها به مدت معلوم ارائه می شود. به این مدل کسب و کار استخراج ابری بیت کوین گفته می شود که همیارماینر نیز مدل کسب و کار خود را بر این اصل بنا کرده است.

قیمت

حال که دانستیم بیت کوین چیست و چگونه تولید می شود، به بررسی قیمت بیت کویین می پردازیم. در حال حاضر قیمت این برترین رمز ارز دنیا 8،700 دلار می باشد. در حال حاضر قیمت رو به افزایش است و بهترین زمان برای ورود به بازار می باشد.چرا که پس از  گذشت ماه ها قیمت توانست از سطح مقاومت 7،700 دلار عبور کند که همه سرمایه گذاران انتظار آن را می کشیدند. برای اطلاع از به روز ترین تحلیل های بازار می توانید صفحه بلاگ همیارماینر را مطالعه کرده و روش های تحلیلی مختلف بیت کویین چیست را مرور کنید. با توجه به پدیده هاوینگ و افزایش ورود ماینرها و کاربران به این حوزه، بر اساس تحیلیل تکنیکال قیمت بیت کویین تا سال 2022 به بالای 150 هزار دلار می رسد. این افزایش ممکن است فراتر نیز برود و به گفته جان مکافی به 1 میلیون دلار بلکه به 2 میلیون دلار نیز برسد.

نمودار تغیرات قیمت بیت کویین

نتیجه

در این مطلب به پرسش خیلی مهم بیت کوینن چیست پاسخ داده شد و گفته شد که این ارز دیجیتالی چطور و برای چه به وجود آمد. همچنین به وضعیت کنونی بازار و کسب درآمد از این دارایی با ارزش نیز به طور خلاصه اشاره شد. برای آن که به طور دقیق و حساب شده بدانیم که بیت کویین چیست و چه کاربردهایی دارد، ابتدا می بایست آموزش صحیح در مورد فناوری بلاک چین، روش های کسب درآمد از بیت کوین را یاد بگیریم. بسیاری از مراجعه کنندگان همیارماینر به دنبال بهترین سرمایه گذاری پرسود می باشند که این کار مستلزم شرکت در کارگاه های حضوری و وبیناری این مجموعه می باشد. این آموزش ها به شما کمک می کند که با آینده پول آشنا شوید و بتوانید در گسترش این که بیت کویین چیست نقش مهمی ایفا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

معرفی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *