دیجی بایت ( DigiByte )،معرفی یکی از پرسرعت ترین کوین های بازار

دیجی بایت ( DigiByte )،معرفی یکی از پرسرعت ترین کوین های بازار

دیجی بایت از کلاس های قدیمی تر کریپتوکارنسی ها است که شاهد پیشرفت و جذب سرمایه ی بسیار سریعی می باشد. این رمزارز به عنوان یک کوین بسیارسریع در بین سایر کوین های بازار شناخته می شود که همین سرعت بسیار زیاد، طرفداران بسیاری را برای آن دست و پا کرده است. دیجی بایت یک دارایی دیجیتال غیرمتمرکز و منبع باز بر اساس پلتفرم بلاکچین است که با عنوان اختصاری DGB در مارکت شناخته می شود و مقدار توکن های موجود آن برابر با 273.6 میلیون توکن است. بلاک پیدایش این رمزارز در تاریخ 10 ژانویه ی 2014 راه اندازی شد و فروش اولیه ای نیز از جانب راه اندازی کنندگان این پروژه برای آن صورت نگرفت. این دارایی دیجیتال از یک الگوریتم چند مرحله ای و با متد های متفاوت بر اساس گواه اثبات کار (PoW) بهره می برد که همین امر باعث می شود تا ظرفیت ماینینگ ماینر های آن افزایش پیدا کند و دسترسی به مزارع استخراج دیجی بایت بیشتر شود. این مسئله مانع تمرکز گرایی می باشد و شبکه ی دیجی بایت را در برابر ریسک ها و حملاتی مانند حمله ی 51 درصد ایمن نگه می دارد.

دیجی بایت ، توسعه و تکنولوژی یکی از سریع ترین کوین های بازار

بر اساس داده های کوین سوییچ دیجی بایت در سال 2014 توسط فردی به نام جارد تیت به عنوان توسعه دهنده ی اصلی پروژه ی آن ساخته شد. این رمزارز توسط هیچ شرکت و یا ارگانی اداره نمی شود و آپگرید های آن توسط تیم توسعه دهنده به منظور افزودن ویژگی های جدید به آن به صورت مرتب صورت می گیرد و مرتبا امکانات آن به روزرسانی می شود. تیم توسعه دهنده ی این پروژه در حال انجام تغییراتی بر روی الگوریتم ماینینگ بلاکچین آن هستند تا بتوانند از این طریق معادن استخراج دیجی بایت را غیرمتمرکزتر کنند. این پروژه با عنوان پروتکل هسته ی 4.1.3 شناخته می شود و به کاربران این اجازه را می دهد تا بتوانند در بلاکچین این رمزارز قراردادهای هوشمندی را تهیه و وارد کنند. این امکان که برای مشتریان و کاربران دیجی بایت در نظر گرفته شده می تواند در مواقعی باعث بروز شرایط گاوی برای بازار آن بشود. طبق اعلانات این تیم توسعه، آن ها مدعی هستند که در حال کار بر روی پروژه ای هستند که بتوانند با توسعه ی فناوری در این پروژه، امنیت این رمزارز را در دستگاه های IoT و سایر خدمات ارتباطی به خوبی تامین کنند. این پروژه از 5 الگوریتم مختلف و بسیار پیشرفته ی ماینینگ بهره می گیرد که به حفظ عدم تمرکز و جلوگیری از تمرکز گرایی در معادن استخراج آن بسیار کمک می کند. این 5 الگوریتم اثبات کار، قدرت مزارع استخراج را برای تسهیل معاملات امن تامین می کنند. الگوریتم استخراج این توکن از فناوری پیشرفته ی MultiShied بهره می گیرد. این فناوری مقدار دیفیکالتی هر نود و گره در شبکه را برای جلوگیری از تسلط پیدا کردن یک الگوریتم بر دیگری تنظیم می کند و از بلاکچین در برابر دستکاری و تغییرات مخرب محافظت می کند.

دیجی بایت، توسعه و تکنولوژی یکی از سریع ترین کوین های بازار

 

نرم افزار دیجی بایت دارای سه لایه است. اولین لایه مربوط به ارتباطات اصلی و شبکه ی جهانی آن است که تمام گره های درون شبکه را به هم پیوند می دهد و امکان انتقال داده های بیسیک را در بین گره ها و سایر لایه ها فراهم می کند. لایه ی دوم این نرم افزار که یک لجر عمومی و دارایی دیجیتال است، داده ها را در شبکه ی دیجی بایت ذخیره کرده و از آن ها در برابر دستکاری و تخریب محافظت می کند. لایه سوم که لایه ی اپلیکیشن ها هم است به عنوان بهترین لایه ی بلاکچین دیجی بایت نیز شناخته می شود. این بخش قسمتی است که کاربران با آن رو به رو می شوند و از آن استفاده می کنند و انتقال و دریافت کوین و همجنین استفاده از API از این طریق امکان پذیر است. کاربران امکان ساخت و میزبانی هر دو مدل از برنامه ها اعم از متمزکز و غیرمتمرکز را بر روی زنجیره ی دیجی بایت دارند. این بلاکچین، تایید معاملات و اطلاعات ذخیره شده در هر بلاک را با استفاده از SegWit جداسازی می کند. این موضوع باعث می شود که سرعت معاملات به شدت افزایش پیدا کند. این بلاکچین با سرعت 15 ثانیه به ازای هر بلاک از سریع ترین بلاکچین های موجود می باشد. تمرکز زدایی از اهداف اصلی DGB است زیرا در شبکه ی آن بیش از 100,000 کامپیوتر، سرور و گره در سرتاسر جهان وجود دارد. سختی طراحی شده در بلاکچین این رمزارز به منظور افزایش سرعت آن، اندازه و دامنه اش را محدود می کند اما همین امر باعث افزایش ایمنی شبکه نیز می شود. با این اوصاف، افزایش محدودیت تراکنش ها در DGB می تواند باعث شود که این بلاکچین حتی نسبت به بیت کوین تراکنش های بیشتری را در ثانیه تجربه کند.  DiguSign به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند هرگونه سند یا قراردادی را به بلاکچین غیرمتمرکز DGB بفرستند و این مورد در کنار موارد دیگر از جمله امکاناتی در این بلاکچین هستند که برای دولت ها و سیستم های بهداشت و درمان استفاده ی بسیاری دارد. این رمزارز می تواند در کیف پول های مختلفی همانند ترزور، لجر، کوینومی و… نگهداری شود و البته ولت مخصوص به خودش که به صورت رسمی معرفی شده یعنی DigiByte Go Wallet را نیز دارد.

نتیجه گیری

دیجی بایت قصد دارد تا با ارتقا فناوری رمزارز ها بتواند کار خود را در زمینه ی سیستم های پرداخت جهانی گسترش دهد تا در دسترس تجار و مصرف کنندگان سرتاسر جهان قرار گیرد. این عمل می تواند باعث رشد جامعه ی این رمزارز شده و آن را به یکی از موفق ترین ارز های دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی تبدیل کند. این پلتفرم همچنین قصد دارد تا عرصه ی خود را در زمینه ی بازی های کامپیوتری نیز گسترش دهد تا بتواند در زمینه های بیشتری فعالیت کند و به طور کلی با نوآوری های روزافزون می توان به آینده ای که در پیش دارد امیدوار بود.

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *