سقوط 3% بیت کوین و سایر بازارهای مالی به دلیل شیوع کرونا

سقوط قیمت بیت کوین

روز دوشنبه صبح بازارهای مالی در ایالات متحده آمریکا و اروپا به شدت کاهش پیدا کرد. دلیل این کاهش ترس سرمایه گذاران از شیوع ویروس کرونا (کووید 19) اعلام شده. در همین روز نیز دولت ایتالیا به دلیل شیوع این بیماری، اقدام به قرنطینه 10 شهر خود، به دلیل مبتلا شدن 152 شهروند این کشور به این بیماری کرد. به نظر می رسید با توجه به قرنطینه شهرهای چین، تهدید خاصی بازارهای سهام را در معرض قرار ندهد. اما دیروز بیشتر بازارهای مالی ریزش شدیدی را به به خود دید. این شرایط در صورتی به وجود آمد که شاخص  داوجونز و S&P هزار واحد کاهش پیدا کرد.

شاخص داوجونز

کووید 19 تاکنون در بیش از 30 کشور دنیا مشاهده شد و سرمایه گذاران و دولتها را مجبور کرده تا با این شرایط کنار آمده و با کنترل بیشتری نسبت قبل کار ها را ادامه دهند. همانطور در بالا اشاره شد شاخص داوجونز با افت 1,000 واحدی و شاخص S&P  با افت 3,200 واحدی روبه رو شود. البته تحلیل گران بازار سرمایه خوش بین هستند که با پایان قرنطینه شهرها و کشورها تمام افت به وجود آمده بازگردد.جیم کرامر مجری CBNC اعلام کرد:

بازار سرمایه برای ورود بسیار سمی شده است

قیمت بیتکوبن

قیمت بیت کوین مانند طلا و نقره با افت رو به رو شده است

قیمت بیت کوین نیز در روز گذشته 3.5% افت کرد و به قیمت 9,473 دلار در ساعات بعد از ظهر رسید. طرفداران بیت کوین همیشه این نظر را دارند که بازار بیت کوین با بازارهای سنتی همبستگی معکوس دارند. یعنی وقتی بازار سهام افت می کند، بازار بیت کوین رو به بالا می شود، چیزی که دیروز برعکس آن مشاهده شد. اما  امروز با وجود معمالات در بیت کوین در محدوده قیمتی 9,400 تا 9,900، قیمت طلا و نقره افزایش 2 درصدی را تجربه کرد.

قیمت بیت کوین و طلا و نقره

این اتفاق باعث شده که سرمایه گذاران بیت کوین از این روند قیمتی متعجب شوند. زیرا قیمت بیت کوین نتوانسته به دنبال طلا برود، زیرا آنها را ارز دیجیتال را مانند طلا می دانند. این در صورتی است که در گذشته با شروع جنگ تجاری چین و آمریکا و افت قیمت طلا، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت رو به افزایش رفت. البته بسیاری از سرمایه گذاران با توجه به بازگشایی روز گذشته بازار سهام، امیدوارند قیمت بیت کوین بازیابی شود و دوباره افزایش پیدا کند.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *