مدیریت ریسک در زمان بحران‌های مالی جهانی

مدیریت ریسک در زمان بحران های مالی جهانی چگونه امکان پذیر است

بازار های مالی مختلف در جهان اصلاح شدیدی را تجربه می کنند و بازار رمزارز ها هم از این قاعده مستثنی نیست و قیمت بیت کوین و سایر رمزارز ها نیز در این دوران دچار افت قابل ملاحضه ای شد. اما تفاوتی که بین بازار کریپتوکارنسی و سایر بازار های مالی جهان در بحران کرونا وجود دارد این است که نگرانی دیگری نیز در این بازار در ذهن سرمایه گذاران به وجود آمده است. رویداد هاوینگ بیت کوین که در آینده ی نه چندان دور قرار است اتفاق بیفتد باعث شده که بسیاری از سرمایه گذاران در بازار رمزارز ها بیش از هر بازار دیگری دچار اضطراب و درگیری فکری شوند و نگران امنیت سرمایه شان باشند. اما در این زمان، مسئله ای که بسیار بیشتر از قبل اهمیت پیدا می کند این است که بتوانید کنترل خود را از دست ندهید و یاد بگیرید که چگونه در این شرایط به مدیریت ریسک بپردازید.

نکاتی مهم پیرامون مدیریت ریسک و سرمایه گذاری در زمان بحران

بازار های مالی ای مانند بورس ، سهام و رمزارز ها تا کنون همیشه خودشان را بازیابی کرده اند و در واقع هیچ زمانی در تاریخ وجود نداشته که بازار سهام در یک دوره ی ده ساله به عنوان سرمایه گذاری بد و ضررده شناخته شده باشد. از آغاز به کار بازار سهام تا به امروز در بدترین شرایط هم بازار سهام حداقل 7 درصد سود را در بازه ی زمانی 10 ساله با خود به همراه داشته است. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم باید بگوییم اگر شما یک چشم انداز بلند مدت به عنوان یک سرمایه گذار داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که در بازار های مالی مانند کریپتوکارنسی، قعر ها همیشه فرصتی برای خرید هستند نه چیزی بیشتر از آن. سرمایه گذاران فرصت طلب و زرنگ حتی از واقعه ی رکود بزرگ در سال 1929 نیز به عنوان یک فرصت برای سرمایه گذاری استفاده کردند. با توجه به این نکات، در این مقاله سعی کردیم نکات مهم و کاربردی ای که برای مدیریت ریسک بهتر و همچنین اداره ی بهینه ی سرمایه تان و سرمایه گذاری در زمان بحران نیاز است بدانید را جمع آوری کنیم.

برای زمان بازنشستگی تان سرمایه گذاری کنید

هر کس که تا به اکنون بازنشسته نشده باشد بهتر است همان استراتژی ای که قبل از این بحران دنبال می کرده است را دنبال کند. در حالی که برای شما کاهش ارزش سرمایه تان در پی این بحران ترسناک به نظر می رسد اما باید توجه داشته باشید میزان سرمایه تان در زمان بازنشستگی به رشد سرمایه ی شما در چندین سال و یا حتی چندین دهه بستگی دارد نه افت و یا رشد ارزش سهامتان در چند ماه. زمانی که شما با یک دید طولانی مدت به بازار نگاه کنید در می یابید که همه ی بحران های اقتصادی فرصتی برای خرید هستند نه زمانی برای فروش. در واقع شما با سرمایه گذاری در زمان بحران بیش از آنکه سرمایه تان را به خطر بیاندازید، به افزایش بیشتر آن تا موقعی که بازنشسته شوید کمک می کنید.

نکاتی مهم پیرامون مدیریت ریسک و سرمایه گذاری در زمان بحران

 

تصور کنید، در ده سال آینده سهام هایی که در این رکود خریده اید مانند اجناس گران بهایی می باشند که شما توانسته اید با یک تخفیف بسیار زیاد آن ها را خریداری کنید. آن هایی که بحران مالی سال 2008 را تجربه کردند خوب به خاطر دارند که کسانی که به استراتژی قبل از بحران خود پایبند ماندند از چه سود های زیادی بهره مند شدند زیرا بعد از آن در سال 2009 بازار گاوی جدید شروع شد و تا سال 2020 یعنی به مدت 11 سال این بازار گاوی ادامه پیدا کرد. بر روی این حقیقت تمرکز کنید که بازار ها خودشان را ترمیم می کنند و نگران زمان آن نباشید.

بیت کوین بخرید

تمام کسانی که به دنبال ارزیابی و کاهش ریسک سرمایه ی شان هستند به یک نتیجه ی واحد می رسند؛ خرید بیت کوین! بیت کوین و به طور کلی رمزارز ها تنها دارایی نا مرتبط در جهان هستند. نامرتبط بودن به این معناست که ارزش آن ها توسط فاکتور هایی که ارزش بقیه ی سهام ها را تنظیم می کنند، تعیین نمی شود و در واقع فاکتور هایی که بر ارزش رمزارز ها تاثیر گذارند با فاکتور های تاثیرگذار بر ارزش سهام های بورس جهانی متفاوتند و این عوامل نمی توانند بر یکدیگر تاثیر بگذارند.  سایت کوین تلگراف معتقد است که همه ی سرمایه گذاران باید حداقل یک سرمایه گذاری اندکی در بیت کوین انجام دهند زیرا این سرمایه گذاری باعث می شود تا سرمایه ی آن ها در برابر تورم ناشی از ارز ها بیمه شود و این کار برای مدیریت درست ریسک بسیار پر اهمیت است.

وارد بازار های مختلف شوید

هیچ کس نباید تمام دارایی اش را در یک بازار سرمایه گذاری کند. حتی سخت ترین ماکسیمالیست های بیت کوین نیز باید سبد سرمایه گذاری ای متشکل از دارایی های مختلف و متفاوت از یکدیگر داشته باشند. بحران اقتصادی کنونی می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاران حوزه ی کریپتوکارنسی باشد تا برای بهبود مدیریت ریسک شان به خرید سهام های ارزان در بازار های مالی، املاک و مستغلات و یا اوراق بهادار بپردازند.

نتیجه گیری

در حال حاضر مردم سراسر دنیا در حال سر و کله زدن با این بحران هستند. نگرانی فزاینده ای در حال شکل گیری است که اقتصاد جهانی ممکن است برای مدت زمان بیشتری تعطیل بماند و شغل های زیادی از دست بروند. با مدیریت ریسک صحیح سرمایه تان و تصمیم گیری صحیح در زمینه ی سرمایه گذاری در بازار های مالی در زمان بحران که مطمئنا در دراز مدت سودآور خواهد بود می توانید با اطمینان کامل از این مشکلات عبور کنید.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *