نم NEM چیست ؟ راهنمای تازه کارها برای کار با نم

در این مقاله می گوییم نم NEM چیست ؟ جنبش اقتصادی نوین (New Economy Movement) یک راه حل در  سطوح سازمانی برای تأمین اقتصاد در حوزه بلاک چین است. در ابتدا که قرار بود یک فورک NXT باشد، اما جامعه تصمیم گرفته است تا با یک رمزنگاری کاملاً جدید با نسخه آلفای منتشر شده در 25 ژوئن 2014 ، و اولین نسخه پایدار 31 مارس 2015 ، کار را ادامه بدهد.  پلتفرم نم (NEM) در حال حاضر در C ++ بازنویسی می شود. آخرین بروزرسانی آن ورژن “Catapult” بود که در اوایل سال 2018 منتشر شد.

سیستم دارایی هوشمند نم(NEM) چیست ؟

اولین قدم از پرسش به نم (NEM) چیست این است که بدانیم بلاک چین نم، آن چه را سیستم دارایی هوشمند نم می نامد، نقطه قوت اصلی خود می داند. این سیستم یک سیستم باز با قابلیت شخصی سازی است. به علاوه برای تعداد نامحدود تماس های ساده و قدرتمند API ساخته شده است. این بلاک چین بسیار ایمن است و معاملات توسط یک شبکه جهانی گره هایی که نرم افزار NEM core را اجرا می کنند، پردازش می شوند و از این شبکه به عنوان سرور API Gateway استفاده می شود. این بدان معنی است که توسعه دهندگان به دنبال ساختن برنامه های دارای قابلیت استفاده از این بلاکچین را دارند هستند و نیازی به اجرای هیچ نرم افزار ویژه ای ندارند زیرا همه عملکردهای این کوین با دسترسی به تماس های API در دسترس هستند.

این امر امکان ایجاد انعطاف پذیری زیادی را در هنگام طراحی سیستم و نحوه استفاده برنامه های مختلف از شبکه فراهم می کند. حال که متوجه شدیم هدف نم چیست برنامه ها می توانند به API NEM مستقیماً دسترسی پیدا کنند، علاوه بر ایجاد درخواست ها، به یک سرور جداگانه نیز دسترسی پیدا کنند، یا سرورهای موجود می توانند برای استفاده از نم در پس زمینه سازگار شوند. توسعه دهندگان آدرس ها را تعریف می کنند که به عنوان ظروف دارایی عمل می کنند و می توانند با گذشت زمان به روز شوند و تغییر کنند. یک آدرس می تواند به سادگی یک کوین نگهدارنده کیف پول یا چیز پیچیده تری مانند سندی که نیاز به امضاها یا انتخاباتی برای جمع آوری آرا دارد را نشان دهد.

سپس توسعه دهنده موزائیك ها را ایجاد می كند: دارایی های قابل انتقال با هم كه نماینده کوین ها ، امضاها یا رای هایی هستند كه در آدرس ها سكونت دارند. این سیستم از آدرس های قابل انعطاف و موزائیک های قابل تنظیم برای موارد بی شماری قابل استفاده است و از آنجا که همه عملکردهای این شبکه از طریق NEM API قابل دسترسی است، هر کسی می تواند هر نوع سیستم مورد نظر خود را بسازد و آن را با سهولت نسبی به بلاک چین نم بچسباند. حال که دانستیم نم چیست به پروتکل آن می پردازیم.

سیستم دارایی هوشمند نم

اثبات اهمیت و برداشت

اثبات اهمیت و برداشت مهم ترین ویژگی در پاسخ به پرسش نم چیست می باشد. بلاک چین این رمز ارز از یک الگوریتم اثبات اهمیت (بر خلاف اثبات کار بیت کوین یا اثبات کار PIVX) برای دستیابی به اجماع از طریق ایجاد انگیزه که باعث مشارکت فعال در شبکه می شود، استفاده می کند. این امر باعث می شود تا یک شبکه غیرمتمرکز و سریع از گره های دارای رفتار مناسب ایجاد شود. هر گره دارای یک نمره از اهمیت است که تعیین می کند که هر کس چند بار می تواند برداشت کند.

بخشی از این سیستم با استفاده از کوین های اعطا شده کار می کند: وقتی کوین ها را در کیف پول خود قرار می دهید، آنها به عنوان کوین های غیر واگذاری شده شروع می شوند. با گذشت زمان، کوین های شما شروع به جلب توجه می کنند یا به عنوان اهمیت حساب شما حساب می شوند. برای اینکه واجد شرایط دریافت نمره مهم باشید، حساب شما باید حداقل 10،000 XEM اختصاصی داشته باشد. این بخش از سیستم دقیقاً مانند جمع آوری کوین ها در تنظیمات PoS عمل می کند، اما تنها بخشی از محاسبه اهمیت شما است.

علاوه بر ردیابی درجه اهمیت، نمودار معاملات شبکه نم بطور مداوم مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا اطلاعاتی را ارائه دهد که گره ها در کدام بخش نقش دارند و در کدام ها ندارد. این بدان معناست که هرچه معاملات شما به سایر کاربران ارسال شود و بیشتر از شبکه به طور عادی استفاده کنید، اهمیت بیشتری پیدا می کنید. فرآیند جلب اعتماد و معیارهای معامله منجر به نمره مهم برای هر گره می شود. از آنجا که PoI فاقد سخت افزار است، اجازه می دهد گره های کامل بدون در نظر گرفتن قدرت روی تقریباً هر دستگاهی اجرا شوند و از متمرکز شدن برداشت در آنهایی که بزرگترین دستگاه ها را دارند جلوگیری می کند.

بلاک چین نم چیست ؟

حال می خواهیم توصیف کنیم که بلاک چین نم چیست ؟ هر کس می تواند با استفاده از تماس های API از بلاک چین عمومی استفاده کند، اما برای برنامه هایی که نیاز به حفظ حریم خصوصی بیشتری دارند و یا مایل به نگه داشتن موارد داخلی هستند، یک نسخه خصوصی از این بلاک چین برای اجرا در سرورهای داخلی با گره های از پیش تعریف شده در انتخاب کاربران استفاده می کنند.

بلاک چین نم چیست ؟

نتیجه

در این مقاله بررسی کردیم که نم چیست و چه کاربردی دارد.نم سیستمی واقعاً چشمگیر را ارائه می دهد که وعده می دهد در اقتصاد آینده بلاک چین نقش بسیار بزرگی را ایفا می کند. سهولت توسعه، انعطاف پذیری و سیستم بی نظیر اثبات اهمیت نم آن را به یک بستر بسیار جذاب برای هر توسعه دهنده یا شرکتی که به دنبال ایجاد راه حل برای توسعه کسب و کار روی بستر بلاک چین است تبدیل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *