چرا تریدر ها انتظار دارند سطح کلیدی فیبوناتچی باعث سقوط قیمت بیت کوین شود؟

چرا تریدر ها انتظار دارند سطح کلیدی فیبوناتچی باعث سقوط قیمت بیت کوین شود؟

اندیکاتور فیبوناتچی نشان می دهد که قیمت 5,300 دلار اصلی ترین سطح بیت کوین در روند کوتاه مدت می باشد. تمایل داشتن قیمت بیت کوین به بازگشت از سطح کلیدی فیبوناتچی می تواند بیانگر این موضوع باشد که ممکن است رمز ارز مسلط بر بازار سقوطی دیگر را در پیش روی خود ببیند. از تاریخ 7 آوریل 2020 تا به اکنون، قیمت بیت کوین از 7,325 دلار تا پایین تر از 6,600 دلار سقوط کرده است که می توان گفت کاهشی ده درصدی را تجربه کرده است. پس از این اتفاق قیمت بیت کوین دوباره تا 7,150 دلار افزایش پیدا کرد؛ دلیل این اتفاق می تواند حدس تریدر ها مبنی بر افزایش قیمت جزئی بیت کوین در اواخر کندل هفتگی و ایجاد صف خرید توسط آن ها باشد. اما در 12 آوریل، همزمان با باز شدن کندل هفتگی جدید قیمت بیت کوین با سقوطی شدید دوباره به میانه ی 6,000 دلار بازگشت.

چرا قیمت 5,300 دلار در بازه ی زمانی کوتاه مدت برای بیت کوین بسیار مهم است؟

تحلیل گران تکنیکال و افرادی که در زمینه ی تکنیکال تریدینگ فعالیت دارند هنگام استفاده از اندیکاتور فیبوناتچی، سطوح 23.6 درصد، 38.2 درصد، 61.8 درصد و 78.6 درصد را به عنوان کلیدی ترین سطوح فیبوناتچی مد نظر قرار می دهند و معتقدند که این سطوح مهم ترین سطوح فیبوناتچی هستند و می توانند تاثیر بسیار زیادی روی نمودار قیمت بگذارند. به طور مثال اگر قیمت یک سهم به اندازه ی 23.6 درصد کاهش پیدا کند، یک سطح 0.236 فیبوناتچی را تشکیل می دهد. تحلیل گران تکنیکال معمولا سطح 0.618 فیبوناتچی را به عنوان یک سطح حمایتی مهم تلقی می کنند. این سطح همچنین به نام ” نسبت طلایی 0.618″ شناخته می شود و کاربرد های بسیاری در سایر زمینه های علم مانند نجوم و معماری دارد. طبق گفته ی Crypto Birb، یکی از تریدر های بازار کریپتوکارنسی که نموداری را با عنوان این که قیمت 5,300 دلار سطح 0.618 فیبوناتچی در کوتاه مدت است منتشر کرده، بیت کوین می تواند بار دیگر و پیش از آن که یک رالی افزایشی را تجربه کند قیمت 5,000 دلار را دوباره تجربه کند.

چرا تریدر ها انتظار دارند سطح کلیدی فیبوناتچی باعث سقوط قیمت بیت کوین شود؟

 

داده های تاریخی نشان دهنده ی این موضوع هستند که اغلب اوقات قیمت بیت کوین در بازه های زمانی کوتاه مدت به سمت سطوح اصلی فیبوناتچی باز می گردد. این اتفاق در بازار های بورس و سهام های آن کمتر رخ می دهد و دلیل اتفاق افتادن آن به صورت چندباره در بازار رمزارز ها را می توان نوظهور بودن این بازار و بیت کوین و در پی آن نوسانات شدید قیمتی آن دانست. زمانی که بیت کوین بازگشت قیمتی قابل توجهی را تجربه می کند، همانطور که در سقوط قیمتش به 3,600 دلار در تاریخ 12 مارس اتفاق افتاد، قیمت آن تمایل دارد تا به صورت V شکل به ریکاوری دست پیدا کند. هرچند این اتفاق عملا بیت کوین را در خطر پول بک بزرگتری قرار می دهد و باعث می شود که احتمال تجربه ی سطح 0.618 فیبوناتچی بالا برود.

چرا تریدر ها انتظار دارند سطح کلیدی فیبوناتچی باعث سقوط قیمت بیت کوین شود؟

 

سناریوی اصلاح قیمتی در بازه ی زمانی کوتاه مدت

هنگامی که قیمت بیت کوین در 13 آوریل 7,150 دلار را رد کرد، تحلیل گران دو سناریوی مختلف را برای تغییرات قیمت بیت کوین در کوتاه مدت پیش بینی کردند. سناریوی اول این است که قیمت بیت کوین می تواند به سمت 7,300 تا 7,700 دلار برود و بعد از آن راهش را به سمت نقاط حمایتی پایین تر تغییر دهد. سناریوی دوم که سناریویی گاوی است و به نظر دور از انتظار می آید این است که قیمت بیت کوین با عبور از قیمت 7,300 دلار بتواند این قیمت را به سطح حمایتی جدیدی تبدیل کند و پس از مدتی نوسان در آن محدوده، به سمت 7,900 دلار در هفته ی آینده حرکت کند.

چرا تریدر ها انتظار دارند سطح کلیدی فیبوناتچی باعث سقوط قیمت بیت کوین شود؟

 

نتیجه گیری

به گزارش کوین تلگراف صعود اخیر قیمت بیت کوین با افزایش حجم مناسبی پشتیبانی شد در حالی که ریباند های قبلی فاقد حجم مناسب برای حرکت به سمت سطوح مقاومت قوی تر بودند. با این حال اما در بازه ی زمانی میان مدت تریدر ها با اطمینان کاملی معتقدند که 3,600 دلار کف قیمتی بیت کوین در سال 2020 بوده است. احتمال این وجود دارد که قیمت دوباره سری به محدوده ی 4,000 الی 5,000 دلاری بزند اما ورود به کانال 3,000 دلار بسیار بعید و دور از انتظار به نظر می رسد. تریدر برجسته ی بازار رمزارز ها معروف به Loma گفته است:

من مطمئن نیستم که چه مقدار از بحران را پشت سر گذاشته ایم و چقدر دیگر پیش رو داریم اما الان قیمت 7,700 دلار در دسترس قرار دارد و این باعث می شود تا من با اطمینان بتوانم بگویم که ما کف قیمتی سال 2020 را رد کرده ایم.

در نتیجه ی این تحلیل ها می توان متوجه شد که پیش بینی حرکت آینده ی بیت کوین در این شرایط بسیار سخت می باشد و نظر های متفاوتی پیرامون آن وجود دارد. هنوز مشخص نیست که بیت کوین دوباره 5,000 دلار و در پی آن 4,000 دلار را خواهد دید یا خیر.

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *