کوانتوم QTUM چیست؟ راهنمای تازه کارها

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که ارز کوانتوم QTUM چیست؟ این ارز دیجیتال یک فناوری مبتنی بر بلاک چین است که در کشور سنگاپور متولد شده است. این پلتفرم برای تأیید قراردادهای هوشمند اتریوم از روش اثبات سهام استفاده می کند. با این کار، کوانتوم امیدوار است دامنه و قابلیت همکاری برنامه های هوشمند، به ویژه برای اهداف تجاری را افزایش دهد. علاوه بر این، ابزارها، قالب ها و سایر گزینه های قراردادهای هوشمند افزونه و بازی را پیاده سازی می کند تا ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند را برای تجارت ها آسانتر کند.

ایده کوانتوم QTUM

ایده ارز کوانتوم QTUM  سهولت و ایمن تر شدن قراردادهای هوشمند و در عین حال قابلیت همکاری با ارزهای مهم پیشرو مانند بیت کویین (تلفظ صحیح آن بیت کوین)و اتریوم است. پایه و اساس کد کوانتوم بلاکچین بیت کوین است، اما توسعه دهندگان آن لایه هایی را به بلاک چین بیت کوین اضافه کرده اند که به ماشین مجازی اتریوم اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را روی پلتفرم بیت کوین اجرا کند. به همین ترتیب، کوانتوم QTUM  از پیشرفت های جدید در انجمن های بیت کوین و اتریوم بهره می برد و قراردادهای هوشمند ساخته شده روی اتریوم نیز به راحتی می تواند به این شبکه منتقل شود. پس از فروش اولیه در ماه مارس، شبکه اصلی کوانتوم در اواسط سپتامبر سال 2017 آغاز شد. طبق گزارشات کوین مارکت کپ، این رمز ارز در حال حاضر در رتبه 37 می باشد. در این مطلب، به فناوری پشت این رمز ارز، تیم آن و امکاناتی که برای دموکراتیک کردن قراردادهای هوشمند شرکتها در اختیار دارد، نگاهی خواهیم انداخت.

ایده ارز دیجیتال کوانتوم QTUM

تیم موسس QTUM

تیم موسس کوانتوم QTUM مستقر در آسیا است و بخش عمده ای از تلاشهای بازاریابی و دسترسی آنها به بازارهای آسیا ، به ویژه به بازار چین معطوف شده است. این تیم جوان است، اما آنها نسبت به این فناوری و چالش هایی که پیش رویشان است، بسیار جدی هستند. آنتونی دی یوریو، یکی از بنیانگذاران اتریوم و یک سرمایه گذار اولیه در ارز کوانتوم QTUM ، گفت:

“در کل، من اعتقاد دارم که آنها بهترین تیم از چین و آسیا هستند. این باعث شده است تا آنها ببینند که در سیستم قرارداد هوشمند چه پیشرفت هایی لازم است، از اشتباهات اتریوم یاد می گیرند و روی نقاطی که آنها بهتر می شناسند متمرکز شوند.”

تیم موسس ارز دیجیتال کوانتوم QTUM

قراردادهای هوشمند

اگرچه هر کسی می تواند از ارز کوانتوم QTUM استفاده کند، بنیاد کوانتوم QTUM متمرکز بر برنامه های تجاری قراردادهای هوشمند است. هدف آنها تسهیل گذار از سیستم های سنتی به راه حل های مبتنی بر بلاک چین است که باعث افزایش اتوماسیون و کاهش هزینه می شود. این ممکن است به شکل شرکتی باشد که کوین های خاص خود را برای تأمین انرژی برخی کالاها و خدمات خود ایجاد می کند. از طرف دیگر ، غیر متمرکز بودن بلاک چین ممکن است در مدیریت خود زنجیره تامین به کاربران کمک کند. این شبکه یک دفترچه توزیع شده کاربردهای فوری در زمینه کاهش ریسک و امنیت سایبری دارد و می توان قراردادها را بطور خودمختار تضمین کرد.

این راه حلها برای مشاغل امیدوارکننده به نظر می رسند، اما در عمل، بسیاری از این گزینه ها با وضعیت فعلی فناوری بلاک چین امکان پذیر نیست. طبق گفته تیم کوانتومQTUM ، اتریوم هنوز دارای نقص پایداری است که هنوز برطرف نشده است، و اتکای آن به مانده حساب به جای خروجی معامله ناپایدار باعث می شود تا در سناریوهایی که قابلیت همکاری بیت کوین یا سناریوهای مقیاس بندی خاصی لازم است، ناسازگار باشد.

حتی اگر بیت کوین پایدارترین و امن ترین زنجیره شبکه موجود است، شبکه بیت کوین چالش های خاص خود را مطرح می کند. اول این کهTuring  کامل نیست، به این معنی که برنامه نویسی قراردادهای هوشمند به طور مستقیم روی بیت کوین امکان پذیر نیست. علاوه بر این، طبق گفته پاتریک دای، یکی از بنیانگذاران کوانتومQTUM ، توسعه دهندگان شرکت ممکن است نسبت به ایجاد یک کلون خصوصی روی بیت کوین احتیاط کنند زیرا از روش اثبات کار استفاده می کند. راه حل ارز کوانتوم QTUM این است که امکان هر دو را فراهم می کند.

دستگاه مجازی اتریوم و تأیید صحت بیت کوین UTXO

رمز ارز کوانتوم QTUM خود را به عنوان پلی بین ثبات بیت کوین و فناوری اتریوم در نظر می گیرد. به طور خاص، این بدان معنی است که نسخه ای از ماشین مجازی اتریوم به نام (EVM) چیزی که قراردادهای هوشمند را ممکن می سازد – در پلتفرم بلاک چین اصلی بیت کوین اجرا می کند. مشکل ناسازگاری اساسی بین راههای ذخیره سازی داده های بیت کوین و اتریوم است.

دستگاه مجازی اتریوم و تأیید صحت بیت کوین UTXO

دفترچه اصلی بلاک چین اتریوم از مانده حساب استفاده می کند، دقیقاً مانند بانک به روشی که ما قبلاً در این مورد فکر می کردیم. با این حال ، دفترچه بیت کوین از خروجی های معاملات ناپایدار (UTXOs) به عنوان نشانگر ارزش استفاده می کند. موجودی حساب برای نوشتن کد ساده تر و آسان تر است، به همین دلیل اتریوم از آنها استفاده می کند. با این حال، طبق گفته تیم رمز ارز کوانتوم QTUM، با UTXO انجام معاملات ساده تر است و می توان بدون در نظر گرفتن توالی، چندین معاملات را همزمان انجام دهید. این باعث می شود UTXO ها ایمن تر و مقیاس پذیر شوند.

بنابراین، اگر ماشین مجازی اتریوم بر روی سیستمی ساخته شده است که از مانده حساب استفاده می کند، استقرار EVM  در بلاک چین بیت کوین یک چالش فنی جدی است. کوانتوم QTUM این چالش را با یک لایه   Abstraction Layer  حل می کند که خروجی های بلاک چین را به مانده های حساب تبدیل می کند و انتقال اطلاعات بین EVM و بلاک چین مبتنی بر UTXO را تسهیل می کند.

برای مشاهده صفحه رسمی کوانتوم کلیک کنید.

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *